x

Giriş Yap

Beni Hatırla
Şifremi Unuttum ?
x

Üye OlÇocuklar için film seçme rehberiniz...

Çocukla Sinema etkinlikleri Bulvar216'da başlıyor!

29 Şubat 2020 Cumartesi
Çocukla Sinema etkinlikleri Bulvar216'da başlıyor!

“ÇOCUKLA SİNEMA”nın seçtiği filmler her Cumartesi Bulvar 216’da “CİNEMO”da! Çocuklar, Bulvar 216 Cinemo’da hem eğlenecek hem öğrenecek !

Çocuklarımızı günümüzün görüntü bombardımanından uzak tutmak artık pek kolay değil, ama dünyalarını zenginleştirecek, onlara iyi gelecek hikayelerin anlatıldığı filmlerle yollarını kesiştirmek mümkün. Sinema kültürüne yepyeni bir vizyon kazandırma anlayışıyla yola çıkan Cinemo, çocukları hem eğlendirecek hem de gelişimlerine faydalı olacak filmlerle bir araya getirecek.

Çocukları doğru yaşta doğru filmlerle buluşturmak için ebeveynlerin en büyük  yardımcısı “Çocukla Sinema”nın Mart ayında CİNEMO için yapacağı seçkide sinema eleştirmeni, senarist, aynı zamanda “Çocukla Sinema” (Çocuklarınız için Film Seçme Rehberi) adlı kitabın yazarı Burak Göral, her Cumartesi saat 13.00 seanslarında Bulvar 216 Cinemo’da, düzenlenen “Çocukla Sinema” etkinliğinde çocuklarla bir araya gelecek.

Burak Göral’la birlikte çocuklar, o aya özel olarak belirlenen temaya uygun seçki filmleri izleyecek ve filmler üzerine söyleşiler gerçekleştirecek.

Doğru seçilmiş filmler sayesinde çocuklarla hoşgörü, cesaret, çevre bilinci, arkadaşlık, merhamet, vicdan, fedakarlık, özgürlük, sosyal sorumluluk gibi iyi ve doğru kavramlar üzerine tartışıp; ayrımcılık, kıskançlık, kötülük, zorbalık, önyargı gibi kavramlarla nasıl mücadele edileceğini filmler sayesinde konuşabiliriz çünkü iyi anlatılmış her hikayenin iyileştirici  bir gücü vardır...

Her hafta Cumartesi günü 13.00 seansında Ataşehir'de Bulvar 216 Cinemo’da düzenlenecek etkinliğin, Mart ayı teması “Hayatın güçlüklerine karşı cesur olabilmek”.

7 Mart Cumartesi gününden itibaren MART ayı temasına uygun olarak seçilen Moana (6+), Küçük Cadı Kiki (6+), Ralph ve İnternet (7+), Taş Devri Firarda (7+), filmleri de her hafta Cumartesi günü “Çocukla Sinema” etkinliğinde Bulvar 216 Cinemo’da çocuklarla buluşacak.

Çocuklara hayatı filmler üzerinden daha doğru algılayabilmeleri konusunda farkındalık yaratması amaçlanan Cinemo ve “Çocukla Sinema” etkinliği, çocukların filmdeki mesaj ve karakterleri daha doğru algılamalarına ve duygusal dünyalarını da geliştirme fırsatı sunacak.

İlk etkinlik olan "Moana" gösterimi için: biletinial.com

https://www.cinemo.com.tr/

0 Yorum


Yorum Yap