TAŞ DEVRİ FİRARDA    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Futbol oyunu üzerine üretilmiş çok da fazla çocuk animasyonu yok doğrusu.

“Taş Devri Firarda” (Early Man), “Tavuklar Firarda” ve “Koyunlar Firarda” filmlerinin yaratıcıları tarafından üretilmiş bir Aardman Animasyon Stüdyoları filmi. 

Tarih öncesi çağlarda; yaşadıkları vadi, Bronz Çağı'na girmiş olan bir şehrin yöneticisi Lord Nooth tarafından ele geçirilen küçük bir taş devri kabilesini futbolla kurtarmaya çalışan Dug'ın hikâyesini izliyoruz filmde. Taş devri kabilesinin ahalisi, sevimli hayvan dostlarıyla vadilerinde mutlu bir yaşam sürmektelerken Bronz Çağı'na geçildiğinden haberleri olmamıştır. Açgözlü kral Lord Nooth, onların yemyeşil vadisini hiç zorlanmadan ellerinden alır. Genç ve maceraperest mağara adamı Dug ise, kabilesini kurtarmak için krala yeni keşfettiği bir spor dalıyla meydan okur. Dug, kahraman olma yolunda ilerlerken takım olmanın ve dostluğun önemini de öğrenecektir.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Taş Devri Firarda” sadece çok eğlenceli ve komik bir film değil, aynı zamanda takım çalışması ve güçlü dostlukların önemini de anlatmakta. Bunu futbol sporu üzerinden yapması eğlenceyi daha da katlıyor elbette. Ayrıca kızların da erkekler kadar iyi futbol oynayabileceğini göstermesi açısından son derece eşitlikçi. Dug üzerinden kendine güven duymanın bir işi başarmaktaki önemine de dikkat çekiyor.

Elbette hikayenin geçtiği Bronz çağı sert bir çağ. Birtakım doğa olayları, vahşi hayvanların ve insanların neden olduğu ve çizgi film şiddetiyle gösterilen kimi can yakıcı vakalar da  yaşanmakta. 7+ yaşlarındaki çocuklar için gayet uygun olan filmi iTunes, Google Play ve BeinConnect’ten türkçe dublajlı izleyebilirsiniz. * Burak Göral


Pozitif Mesajlar  ****
Flörtöz Durumlar     
Şiddet / Korku öğeleri  **
Argo Kullanımı  
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -

 


Yorum Yap

BİR TUHAF FUTBOL FİLMİ   8 +

3.0 /10

Fantastik bir futbol hikayesi anlatsa da zayıf esprilerle dolu dengesiz bir animasyon. Devamı

Süre: 73 dk. Yapım Yılı: 2022

Yönetmen: Mitch Schauer

Oyuncular: Zlatan Ibrahimović (ses), Megan Rapinoe (ses), “Weird Al” Yankovic (ses), Rob Stone (ses), Tania Gunadi (ses)

DÜNYANIN ZİRVESİ   12 +

7.5 /10

İnsanın cesaret ve merak duygusunu işleyen ve tehlikeli sahnelerin yaşandığı heyecanlı bir animasyon. Devamı

Süre: 95 dk. Yapım Yılı: 2021

Yönetmen: Patrick Imbert

Oyuncular: Eric Herson-Macarel (ses), Jérôme Keen (ses), Gauthier Battoue (ses), Marc Arnaud (ses)

LORENA   5 +

7.0 /10

Bütün zorluklara rağmen hedefine ulaşan bir genç kadının ilham veren öyküsü. Devamı

Süre: 28 dk. Yapım Yılı: 2019

Yönetmen: Juan Carlos Rulfo

Oyuncular: Lorena Ramirez

NAOMI OSAKA   13 +

6.5 /10

Dünyanın en iyi kadın tenis oyuncularından biri sayılan Naomi Osaka’nın kariyerine ve hayatına odaklanan belgesel dizi. Devamı

Süre: 113 dk. Yapım Yılı: 2021

Yönetmen: Garrett Bradley

Oyuncular: Naomi Osaka, Serena Williams