SEVİMLİ YUNUS 2    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

İlk filmi seven çocuklarla birlikte izlenebilecek yumuşak bir aile filmi.       

İlk filmden bir sene sonra, yine bir yaz başlangıcı... Kevin bir sene önce yaptığı Bernie video çekimleriyle ilgi gören bir youtuber olmuş gibi görünüyor. Holly de Marineland’deki yunus eğitmenlerinin en genç asistanı olarak yaz işinde çalışmakta. Yunus Bernie ve sürüsü de aynı kıyılara tekrar dönmüştür. Kevin ve yerel televizyonlar Bernie haberleri yapmaya başlarlar. Bu arada şartlı tahliyeyle çıkan Winston da kasabaya geri döner.

Bernie’nin sürüsüyle yeni bir yunus daha gelir. Çocuklar bu yeni yunusa “Haylaz” (rascal) ismini takarlar. Çocukların babası Marineland’e müdür olmuştur, Winston da kamu cezasını orada çalışmaya başlayarak ödeyecektir.

Kimse ona güvenmediği için biraz tedirgindirler. Nitekim bu endişeleri pek de haksız çıkmaz. Winston en başta pozitif şeyler yapıyor gibi görünse de kendisine ikinci bir şans verilmesini sağlar. Acaba Winston bu ikinci şansı hakeden biri midir?


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Teknik anlamda ilk filmden daha iyi görüntüler ve oyunculuklar var ama hikaye biraz zorlama gibi açıkçası. Ayrıca ilk filmde çok yeri yoktu ama devam filminde hikayenin çoğu su parkı Marineland’de geçiyor. Bu parklar uzun zamandır hayvanat bahçeleri gibi protesto edilmekteler.

Finale doğru çocuklar kötü bir adam tarafından kaçırılıyorlar, anne babaları da denizin ortasında bir teknede mahsur kalıyorlar. Kahramanlar bazı tehlikeler atlatıyorlar yine ama korkutucu olaylar yaşanmıyor. Bu konuda ilk filmdeki denge aynen korunmuş. Film zaten gösterildiği ülkelerde “Genel İzleyici” almış hep.

Yine yanlışlıkla olduğunu düşündüğümüz bir şekilde filme 13+ sınıfı veren Puhu Tv’de (phutv.com) filmin Türkçe dublajı yok maalesef, Türkçe altyazı desteğiyle izlenebiliyor. * Burak Göral  


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/Korku ögesi: *
Argo Kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap

SEVİMLİ YUNUS 2   7 +

6.5 /10

İlk filmi seven çocuklarla birlikte izlenebilecek yumuşak bir aile filmi. Devamı

Süre: 97 dk. Yapım Yılı: 2019

Yönetmen: Kirk Harris

Oyuncular: Kevin Sorbo, Patrick Muldoon, Tommi Rose, Lola Sultan, Logan Allen

SEVİMLİ YUNUS   7 +

6.5 /10

Çevreci mesajlarıyla izlenebilir bir aile filmi. Devamı

Süre: 82 dk. Yapım Yılı: 2018

Yönetmen: Kirk Harris

Oyuncular: Lola Sultan, Logan Allen, Kevin Sorbo , Patrick Muldoon

ANDY’NİN SUDA YAŞAM MACERASI   3 +

7.5 /10

Deniz canlılarını ve egzotik kıyıları gezdiren, meraklıları için keyifli bir çocuk programı. Devamı

Süre: 15 dk. Yapım Yılı: 2020

Yönetmen: Adam Oldroyd

Oyuncular: Andy Day, Puja Panchkoty, Adam Astill

DOSTUM YUNUS   7 +

5.0 /10

Çocukların yunuslarla kurduğu arkadaşlık üzerine yapılmış tonlarcasına bir tane daha eklenen orta halli bir film. Devamı

Süre: 89 dk. Yapım Yılı: 2019

Yönetmen: Philip Marlatt

Oyuncular: Axle McCoy, Tyler Jade Nixon, Travis McCoy