ANDY’NİN SUDA YAŞAM MACERASI    3+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Deniz canlılarını ve egzotik kıyıları gezdiren, meraklıları için keyifli bir çocuk programı.

Andy Day yıllardır BBC’nin yapımcılığında bir dolu çocuk programının ana kahramanı olmuş bir komedyen. “Andy’nin Dinozor Maceraları”,  “Safari Maceraları”,  “Tarih Öncesi Maceraları”, “Vahşi Maceralar” gibi birer ikişer sezonlu öğretici, maceralı ve komedi programlar bunlar.

Oyuncunun bu yeni programı yine BBC’nin çocuk kanalı CBeebies’in yapımcılığında Türkçe dublaj olarak karşımıza çıkan “Andy’nin Suda Yaşam Macerası”nda Andy çalıştığı büyük araştırma merkezinde görev alan ve neredeyse her türlü beklenmedik sorunu çözmek için koşturan bir genç adam. Bu sayede her bölümde bizi farklı deniz canlılarıyla tanıştırıyor. Bize bu canlılarla ilgili farklı ve ilginç bilgiler veriyor.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Senaryolar iyi yazılmış, mizah anlayışı renkli, efektler ve gerçek görüntüler uyumlu bir şekilde bir araya getirilmiş. Andy çeşitli teknolojik araçlar kullanarak bazen dev boyutlarda bir mavi balinanın sırtına çıkıyor, bazen de yunuslarla yüzüyor. Çok değişik hayvanlarla da tanıştırıyor bizi. 3. bölümde izlediğimiz ve Japon kıyılarında çamurdan beslenen sürüngen balıklar çok ilginçti mesela... Andy, patronu Bay Hammond ve çalışma arkadaşı Jen ile de komik bazı durumlar da yaşıyor.

Andy tehlikeli hayvanlarla karşılaşsa bile oldukça neşeli ve sempatik bir karakter. Herkesle de iletişimi pozitif. İzleyicilerle de göz temasında bulunarak anlatıyor her şeyi. “Andy’nin Suda Yaşam Macerası” komik, eğlenceli, öğretici, çocukların araştırma meraklarını ve öğrenme arzularını arttırıcı bir niteliğe sahip.

BBC’nin çocuk kanalı CBeebies’i ülkemizde Digitürk’ten izlenebiliyor. BeinConnect.com.tr’de de CBeebies’in bazı programlarını kendi istediğiniz zamanlarda izleyebiliyorsunuz. “Andy’nin Suda Yaşam Macerası” da onlardan biri. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ****
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/Korku ögesi: -
Argo Kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap

KARE TAKIMI: GİZEMLİ ADA   3 +

7.5 /10

TRT Çocuk kanalının sevilen çizgi dizilerinden biri olan “Kare”nin sinema filmi pozitif mesajlarla dolu renkli ve müzik dolu bir macera. Devamı

Süre: 80 dk. Yapım Yılı: 2023

Yönetmen: Orhan Bal

Oyuncular: Elif Erdal (ses), Çağıl Özdemir (ses), Savaş Pat (ses), Ayşegül Bingöl (ses), Fatih Özkul (ses), Tarkan Koç (ses)

INDIANA JONES VE KADER KADRANI   11 +

7.5 /10

Bütün Indiana Jones filmlerinin bir karışımı gibi, dur durak bilmeyen bir macera. Devamı

Süre: 154 dk. Yapım Yılı: 2023

Yönetmen: James Mangold

Oyuncular: Harrison Ford, Phoebe Waller-Bridge, Mads Mikkelsen, Antonio Banderas, Karen Allen

INDIANA JONES: SON MACERA   11 +

8.0 /10

İkinci filmin karanlık dünyasından sonra Indy bu sefer yine nazilerle karşı karşıya. Devamı

Süre: 127 dk. Yapım Yılı: 1989

Yönetmen: Steven Spielberg

Oyuncular: Harrison Ford, Sean Connery, Alison Doody, Denholm Elliott, River Phoenix

INDIANA JONES: KUTSAL HAZİNE AVCILARI   11 +

8.0 /10

Ailece izlenebilecek eski usül bir macera ve aksiyon klasiği. Devamı

Süre: 115 dk. Yapım Yılı: 1981

Yönetmen: Steven Spielberg

Oyuncular: Harrison Ford, Karen Allen, Paul Freeman, John Rhys-Davies, Denholm Elliot