x

Giriş Yap

Beni Hatırla
Şifremi Unuttum ?
x

Üye OlÇocuklar için film seçme rehberiniz...

Netflix'in büyük animasyon projesi: Bir Ay Masalı

10 Temmuz 2020 Cuma
Netflix'in büyük animasyon projesi: Bir Ay Masalı

Disney’in Tarzan, Güzel ve Çirkin, Karmakarışık, Pocahontas ve Küçük Deniz Kızı gibi birçok klasik yapımında çalışmış Amerikalı animasyon ustası Glen Keane, Netflix’in “Klaus”tan sonraki büyük animasyon film yapımı “Bir Ay Masalı”nı (Over the Moon) tamamladı. Geçtiğimiz haftalarda dünya çapında naklen yapılan çevrimiçi tanıtım toplantısında Çocukla Sinema da vardı.

Mitolojik bir efsane olan Ay Tanrıçası’nın varlığını babasına kanıtlamaya çalışan kararlı ve bilime meraklı Fei Fei adlı 12 yaşındaki bir kız çocuğunun hikayesini anlatıyor film. Fei Fei bu fikrinde öyle ısrarcıdır ki ay tanrıçası Chang’e ulaşabilmesi için bir roket tasarlamaya başlar. Roket bittiğinde aya ulaşacak ve büyük sprilerle dolu bir macerayla karşı karşıya kalacaktır...

Fragmanda görünen o ki yine güçlü bir kız karakter, olağanüstü tasarımlarla dolu fantastik bir dünyada cesareti, sempatisi, bilgi ve meraklı kişiliğiyle izleyenlerin ilgisini ve sevgisini kazanacak.

Seslendirme kadrosunda uzakdoğu kökenli iki yetenekli oyuncu John Cho ve Sandra Oh gibi isimlerin bulunduğu filmin Oscar ödüllü yönetmeni Glen Keane daha önce “Küçük Deniz Kızı”nın Ariel’ini de tasarlayan sanatçı aynı zamanda. Keane, Fei Fei karakteriyle ilgili şunları söyledi toplantıda:

“İmkansızın mümkün olduğuna inanan karakterleri seviyorum. Bunu kendi hayatımda da seviyorum. Bu çok ilham verici. Hepimiz hayatımızda imkansız ihtimallerle karşılaşıyoruz, bu çağda her zamankinden daha fazla üstelik. Ariel bir şekilde denizden çıkmak, hedefine ulaşmak için çaba göstermesi gibi Fei Fei'de de aynı kıvılcımın olduğunu düşünüyorum. 12 yaşındaki bir kızın aya çıkacak bir roket yapması, delilik! Bu imkansız. Bu nasıl olacak? Ama onu hiçbir şeyin durduramayacağını görmek için - bu filmi yapmak zorunda olduğumu hissettim. O kızı anladım. Onun hikayesini anlatmak istedim.”

Fantastik macera türündeki müzikal animasyon “Bir Ay Masalı”nın (Over the Moon)  sonbahar aylarında 7+ sınıflandırmasıyla Netflix’te yayınlanması planlanıyor. Netflix üyeleri filmin takibini şu adresten yapabilirler:

www.netflix.com/OverTheMoon

0 Yorum


Yorum Yap