PETE THE CAT    4+

9 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Ünlü çocuk kitapları serisinden akıllıca uyarlanmış son derece renkli bir çocuk dizisi...

Resimli çocuk kitabı serisi “Pete The Cat” maceraları ülkemizde bazı okullarda ingilizce eğitimi için kullanılıyor. Hikayelerin ana kahramanı kedi Pete, az konuşan ama çok havalı bir çocuk. Ağabeyiyle ve anne-babasıyla çok iyi geçinir. Ağabeyinden sörf yapmasını öğreniyor. Annesi eski bir müzisyen. Zaten Pete de müziğe çok meraklı. Mahallenin müzisyeni Neville’den gitar dersi alıyor. Beste yapıyor ve mahalledeki arkadaşlarıyla kurduğu  bir müzik grubu da var.

Pete ve arkadaşları hayatın akışında yeni tecrübeler ediniyorlar sürekli ve hep büyüklerden güzel destekler görüyorlar. Üstelik bunları öğreten adam sevimsizliğiyle verilmiyor onlara... Her macerada çocukların özgüvenlerine fayda sağlamak için inanılmaz güzel pozitif mesajlar sunuluyor. Pete’in babasını ve annesini de Elvis Costello ve Diana Krall gibi ünlü müzisyenler seslendirmişler... Pete ve grubunun müzik yapıyor oluşu, Pete’in beste yapmaya çalıştığı bölüm çocukları müzikle ilgilenmeye çağırıyor. Zaten bütün bölümler de mutlaka müzikal bir kısım da bulunuyor.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Havalı görünmek için arkadaşlarından tavsiye alan Pete’in sonunda çözümü kendisinin bulması, arkadaşı Kurbağa Grumpy’nin yeni yiyecekleri hiç denememesi üzerine Pete’in annesinden ‘üç ısırık kuralı’nı öğrenmesi, resim yapma sanatıyla uğraşan Emma’nın Fransızca konuşma merakı, mahalleye yeni taşınan göçmen bir ailenin çocuğunun arkadaşlara ve gruba katılması, kimseyi biraz farklı diye yadırgamamak, hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmamak, potansiyelini keşfetmek, yabancı dil bilmenin güzelliği, zamanı doğru kullanmayı öğrenmek, arkadaşlığın güzelliği, herkes hata yapabilir, nazik olmak ve kendine inanmak gibi temalarda o kadar tatlı hikayeler anlatılıyor ki; çocuklar kadar onların ebeveynlerinin de ilgiyle izleyecekleri bir animasyon diziye dönüşüyor “Pete The Cat”. Üstelik son derece doğal, akıcı ve esprili senaryolarla oluşturulmuş.

Pete’in her bölümde sadece tek bir cümle söylemesi, çocukları biraz düşündürebilir. Bunun bir kusur değil, bir kişilik özelliği olduğunu açıklamak gerek çocuklara... 

“Pete The Cat”, 11 dakikalık ikişer macera içeren 22 dakikalık bölümlerden oluşuyor. Tam 16 bölümü de Amazon Prime’da (primevideo.com), Türkçe dublajlı ve ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Gerçek bir hazine... * Burak Göral  


Pozitif mesajlar: *****
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/korku ögeleri: -
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli:  -


Yorum Yap

BEBEK BAKICISININ CANAVAR AVLAMA REHBERİ   10 +

4.0 /10

Bazı korkutucu detay ve fantastik olayların olduğu korku-komedi filmi. Devamı

Süre: 98 dk. Yapım Yılı: 2020

Yönetmen: Rachel Talalay

Oyuncular: Tamara Smart, Oona Laurence, Tom Felton , Troy Leigh-Anne Johnson, Lynn Masako Cheng

HADİ GİDELİM   7 +

8.0 /10

Maceralı, komik ve duygusal bir yol ve kardeşlik macerası. Devamı

Süre: 102 dk. Yapım Yılı: 2020

Yönetmen: Dan Scanlon

Oyuncular: Tom Holland (ses), Chris Pratt (ses), Julia Louis-Dreyfus (ses), Octavia Spencer (ses)

JURASSIC WORLD: KRETASE KAMPI   9 +

7.5 /10

Jurassic Park seven genç çocuklar için tasarlanmış heyecanlı bir animasyon dizisi. Devamı

Süre: 25 dk. Yapım Yılı: 2020

Yönetmen: Zack Stentz, Nick Jones Jr.

Oyuncular: Paul-Mikél Williams (ses), Kausar Mohammed (ses), Jenna Ortega (ses), Ryan Potter (ses), Raini Rodriguez (ses)

MULAN (2020)   11 +

7.0 /10

Klasik animasyonun daha feminist, aksiyon dozu yüksek ve akıcı uyarlaması. Devamı

Süre: 115 dk. Yapım Yılı: 2020

Yönetmen: Niki Caro

Oyuncular: Yifei Liu, Donnie Yen, Gong Li, Jet Li, Jason Scott Lee, Yoson An