KUNG FU PANDA 4    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

8 sene sonra gelen devam filmi çocuklar için yine eğlenceli.

Bunca yıl sonra gelen devam filmi çok güçlü bir hikaye anlatmasa da kahramanımız panda Po’yu, sonradan tanıdığı biyolojik babası ile onu büyüten manevi babasının da içinde olduğu ve yeni karakterlerin hikayeye dahil edildiği bir macerada izliyoruz bu sefer.

Geçen yılların ve uyaşanan onca maceranın sonunda Po artık ruhani bir liderliğe yükselmek üzeredir. Ancak sıra genç bir çırak bulmaya gelmiştir. Bulduğu bu kişi onun öğretilerini ileteceği varisi olacaktır. Bu yeni ulu pozisyonunu üstlenmeden önce hızla yeni bir Ejderha Savaşçı bulup eğitmesi gerekiyordur yani. Bu arada kötü kalpli, istediği her hayvana dönüşebilen güçlü bir büyücü olan Bukalemun ortaya çıkmıştır.

Bukalemun Po'nun Bilgelik Asası'na ele geçirmek ister. Bu asa ona Po'nun daha önce alt ettiği bütün usta kötülerin yeteneklerini kendisinde toplama gücünü verecektir. Bu arada Po yetenekli ve kıvrak zekâlı hırsız tilki Zhen’le tanışır. En başta birbirleriyle hiç anlaşamasalar da ikisi birlikte Bukalemun’un karşısına çıkarlar.

 


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Pozitif mesajları ve sürükleyici bir akışa sahip olmasına rağmen çok da kompleks olmayan çocuksu bir hikayeye sahip film. Tabii her Kung Fu Panda filminde olduğu gibi bolca dövüş sahnesi, yaralanmalar ve tehlikeler var. Bukelamun’un ilk gözüktüğü sahne hassas çocukları biraz ürkütebilir. Hikaye özellikle biz büyükler için biraz fazla basit ve klişe gelebilir. Ama çocuklar sevecektir. Dayanışmanın, iyi bir amaç için yetenek, akıl ve gücümüzü doğru yerlerde kullanmanın önemi, dürüstlük gibi güzel mesajlar verilmekte ve çocukların hoşuna gidebilecek bazı komik esprileri de mevcut. Ancak şiddet meraklısı üç tavşanın birkaç kere gözüktüğü bazı vahşi sahneler de komedi malzemesi yapılmış. Zaten bunca dövüşlü esprinin yapıldığı bir filmde bu biraz fazla geldi bize... Lokantada geçen bir sahne var ve hayvan karakterlerin içki benzeri bir içecek içtikleri görünüyor. Bu lokantada tencerenin içinde kendi çorbasını pişiren bir de tavşan görünüyor. Yine espri olarak yapılmış, ama bizce bu sahne de hassas çocukları bir parça rahatsız edebilir.

Film ülkemizde 6+ almış. Türkçe dublajlı versiyonu da izlenebiliyor. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/korku ögeleri: **
Argo kullanımı: *
Alkol-sigara kullanımı: *
Dövüş sanatlarına merak uyandırma potansiyeli: ***


Yorum Yap

KUNG FU PANDA 4   7 +

6.5 /10

8 sene sonra gelen devam filmi çocuklar için yine eğlenceli. Devamı

Süre: 94 dk. Yapım Yılı: 2024

Yönetmen: Mike Mitchell

Oyuncular: Jack Black (ses), Okan Yalabık (ses), Bryan Cranston (ses), Awkwafina (ses), Dustin Hoffman (ses), Viola Davis (ses)

ASİ PRENSES   6 +

7.5 /10

Fransız yapımı bol maceralı bu fantastik animasyonda güzel pozitif mesajlar da bulunuyor. Devamı

Süre: 88 dk. Yapım Yılı: 2021

Yönetmen: Julien Fournet

Oyuncular: Kaycie Chase (ses), Paul Borne (ses), Julien Crampon (ses), Pierre Tessier (ses), Gauthier Battoue (ses)

KARLAR KRALI NORM 3: AİLE TATİLİ   6 +

4.0 /10

Maalesef hiç gelişemeyen bir ana karakter ve hikaye çizgisine sahip serinin üçüncü filmi. Devamı

Süre: 90 dk. Yapım Yılı: 2020

Yönetmen: Anthony Bell

Oyuncular: Lisa Durupt (ses), Andrew Toth (ses), Jonathan Holmes (ses), Paul Dobson (ses)

ÇOCUK, KÖSTEBEK, TİLKİ VE AT   5 +

9.0 /10

Kusursuz bir kitabın olağanüstü uyarlaması. Devamı

Süre: 35 dk. Yapım Yılı: 2022

Yönetmen: Charlie Mackesy, Peter Baynton

Oyuncular: Jude Coward Nicoll (ses), Tom Hollander (ses), Idris Elba (ses), Gabriel Byrne (ses)