KARDEŞ TAKIMI    5+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Ailece sıkılmadan izlenebilecek yerli yapım bir komedi macera filmi...

Aynı okula giden farklı yaşlardaki dört kardeş; Deniz, Derya, Ali ve Yaz’ın kendilerine ait gündelik sorunları vardır. Ali sınıfındaki bir kıza kendisini beğendirmeye çalışıyordur. Deniz okulun müzik grubuna seçilemeyince özgüvenini yitirmiş ve artık müzikle uğraşmıyordur. Derya öğrenci temsilcisi olmayı her şeyden çok istiyordur. En küçükleri Yaz da evin maskotu gibidir adeta.

Kardeşler anne ve babalarının esrarengiz yok oluşları sonucunda onların aslında gizli ajan olduklarını ve bir operasyon sırasında esir düştüklerini öğrenirler. Ebeveynleri TeknoStar adlı bir teknoloji kuruluşu için çalışıyorlardır. Burada dünyanın geleceğini etkileyecek çok önemli teknolojik buluşlar yapılıyordur. Çocuklar ebeveynlerinin kayboluşlarını araştırırlarken evin gizli bir odasını ve bu odada saklanan üstün teknoloji bir süper bilgisayar olan TAOZ 4000’i bulurlar. Çocuklarla iletişime geçen TAOZ, onlara anne-babalarını bulmalarında yardım edecektir. İzlemeleri gereken bir yol haritası ve bulmaları gereken bazı ipuçları vardır bu kurtarma operasyonu için.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Ebeveynlerinin ajan olduklarını öğrenen kardeşlerin hikayesi çok yeni bir hikaye değil elbette, daha önce birkaç farklı yorumla izlediğimiz bir hikaye. En başta birbirleriyle sorunları olan bu kardeşlerin önlerindeki bu büyük problemi çözme çabaları her zaman ilgiyle izlenmekte. “Kardeş Takımı”nda da kardeşlerin birbirleriyle daha iyi geçinmeleri ve dayanışma içine girmeleri için önlerine ortak bir amaç çıkmakta. Onlar da bu süreç içinde hem heyecanlı bir macera yaşarlar ve anne-babalarını birlikte kurtarırlar hem de kendi özgüvenlerini kazanırlar, dayanışmayı öğrenirler. Hikaye kardeşliğin gücünü, kardeşler arası yardımlaşmanın ne kadar değerli olduğunu anlatmakta ve bu da değerli bir mesaj.  

Filmde yaşı küçük hassas çocukları korkutacak hiçbir detay yok. Çocukların doğada kamp yaptıkları iki geceye dair kısa sahneler dışında tüm hikaye gün ışığında geçiyor hatta. İçinde şiddet ya da gerilim içeren hiçbir sahne de bulunmuyor. Kötü adamın bile komik olduğu bir macera bu. Çocuklara eşlik eden TAOZ 4000 adlı bilgisayarı da Yekta Kopan kendine has enerjisiyle seslendirerek filmin eğlencesini arttırmış.

Genelde Türkiye’de çekilen çocuk ve aile filmlerinde çocuklarla sinemaya giden yetişkinler filmden sıkılırlar. “Kardeş Takımı” bu sorunu aşabilmek için Fırat Albayram ve Ceyda Kasabalı’nın canlandırdığı ebeveynlerin arasındaki ilişkiyi de ihmal etmemiş. “Masal Şatosu”nun sevilen oyuncusu Ecrin Su Çoban ve TRT’nin çocuk dizisi “Tozkoparan İskender”in başrol oyuncusu Çağan Efe Ak başrolde. Athena grubundan Gökhan Özoğuz’un da konuk oyuncu olduğunu belirtelim. * Burak Göral


Pozitif mesajlar: ****
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/korku ögeleri: -
Argo kullanımı: *
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap

KARDEŞ TAKIMI   5 +

7.0 /10

Ailece sıkılmadan izlenebilecek yerli yapım bir komedi macera filmi. Devamı

Süre: 90 dk. Yapım Yılı: 2024

Yönetmen: Mustafa Kotan

Oyuncular: Ceyda Kasabalı, Fırat Albayram , Ecrin Su Çoban, Çağan Efe Ak , Yekta Kopan (ses)

ÖRDEKLERİN GÖÇÜ   6 +

7.5 /10

Ailece izlenebilecek bir ‘aile’ animasyonu. Devamı

Süre: 83 dk. Yapım Yılı: 2023

Yönetmen: Benjamin Renner, Guylo Homsy

Oyuncular: Kumail Nanjiani (ses), Elizabeth Banks (ses), Danny DeVito (ses), Awkwafina (ses), Carol Kane (ses)

TAVUKLAR FİRARDA: KURTARMA OPERASYONU   8 +

7.5 /10

23 yıl sonra gelen ve ilk filmin eğlencesini hiç aratmayan devam filmi. Devamı

Süre: 101 dk. Yapım Yılı: 2023

Yönetmen: Sam Fell

Oyuncular: Thandiwe Newton (ses), Zachary Levi (ses), Bella Ramsey (ses), Imelda Staunton (ses), Jane Horrocks (ses)

ÇİFTLİKTE NOEL   7 +

6.5 /10

Aile olmanın anlamı konusunda pozitif mesajları olan bir Noel filmi. Devamı

Süre: 102 dk. Yapım Yılı: 2022

Yönetmen: Debbie Isitt

Oyuncular: Scott Garnham, Kathryn Drysdale, Ashley Jensen, Dexter Sol Ansell, Evan Scott