İNANILMAZ AİLE    7+

9 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Aile olmak meselesinin en eğlenceli anlatıldığı filmlerden biri...

Büyük bir metropolde kötü adamları kovalayan süper kahramanların işi zordur. Çünkü kötülüğün emekliye ayrılma gibi bir durumu yoktur ne de olsa! Süper güçlü Bay İnanılmaz şehirde en sevilen süper kahramanlardan biridir ve diğer süper kahramanlardan Elastik Kız’la evlenmek üzeredir. Her şey yolunda gibidir. Bay İnanılmaz şehri türlü tehlikelerden korurken mutlu bir düğünle de evlenir. Ancak işler bir süre sonra karışmaya başlar. Yolunda gitmeyen bir kurtarma operasyonu sonrasında Bay İnanılmaz ve diğer tüm süper kahramanlar popülerliklerini yitirirler. Hükümet yeni bir kararla tüm süper kahramanlara yeteneklerini sergilemelerini yasaklar ve onların kimliklerini saklayıp normal vatandaş olarak yaşamalarına karar verir.

Yıllar sonra üç çocuğuyla orta halli bir yaşam süren Bay İnanılmaz’la tekrar karşılaşırız. Karısı ve birbirinden sorunlu iki çocuğu ve küçük bebekleriyle eski şaşaalı günlerinin ötesinde sıradan bir hayatı vardır artık. Ama hâlâ eski kahramanlık günlerini özlemle anmaktadır. Tam bu noktada aradığı gibi bir fırsat çıkar karşısına. Bilinmeyen kişilerce yeteneklerini sergileyebileceği bir görevi karısından saklayarak kabul eder. Ancak bu görev aslında bir komplodur ve görevi veren kişi tüm süper kahramanları tek tek yok etmeyi planlamıştır. Bay İnanılmaz hayatının en zor göreviyle karşı karşıyadır. Üstelik istemeden ailesinin türlü süper güçlere sahip diğer fertlerini de bu tehlikeli maceraya sürüklemiş olur...


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Özellikle süper kahramanlı çizgi roman ve filmlere meraklı olan sinemaseverleri hedefleyen bu sempatik animasyon filminin zaman zaman Bond filmleriyle de alay eden bir atmosferi var. Karakterler böylesine uçuk bir konunun içinde olmalarına rağmen o kadar inandırıcılar ki. Başarılı dublajlarla da bu inandırıcılık desteklenmiş.

Filmde oldukça fazla aksiyon sahnesi bulunuyor. Bunların bazılarında normal bir animasyona göre fazla şiddet malzemesi var ama bunlar tolare edilebilir düzeyde gerçekleştirilmiş. Aile olmak, kendi kimliğini bulmak ve hayata, sorumluluklara karşı cesur olmak konusunda pozitif mesajlarla dolu bir film “İnanılmaz Aile”.

Disney+ platformunda Türkçe dublaj desteğiyle izlenebiliyor. * Burak Göral   


Pozitif mesajlar: ****
Flörtöz durumlar: **
Şiddet/korku ögeleri: **
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap

DENİZLERİN KIZI   9 +

7.5 /10

Gerçekten yaşanmış bir hikayenin ilham verici ve heyecanlı filmi. Devamı

Süre: 109 dk. Yapım Yılı: 2023

Yönetmen: Sarah Spillane

Oyuncular: Teagan Croft, Cliff Curtis, Anna Paquin, Josh Lawson, Alyla Browne

ÇİZMELİ KEDİ: SON DİLEK   8 +

7.5 /10

Çizmeli Kedi’nin nefes kesen sahnelerle dolu, heyecanlı ve biraz da şiddetli bir macerası. Devamı

Süre: 102 dk. Yapım Yılı: 2022

Yönetmen: Joel Crawford

Oyuncular: Antonio Banderas (ses), Salma Hayek (ses), Florence Pugh (ses), Harvey Guillén (ses), Olivia Colman (ses), Wagner Moura (ses)

KAYIP KÖPEK   10 +

7.0 /10

Kayıp köpeklerini ararlarken birbirlerini dinlemeyi öğrenen bir baba oğulun hikayesi. Devamı

Süre: 95 dk. Yapım Yılı: 2023

Yönetmen: Stephen Herek

Oyuncular: Rob Lowe, Johnny Berchtold, Kimberly Williams-Paisley, Nick Peine, Savannah Bruffey

AVATAR: SUYUN YOLU   13 +

7.5 /10

İlkinden daha ‘aile filmi’ ama şiddetli sahneleri daha çok. Devamı

Süre: 192 dk. Yapım Yılı: 2022

Yönetmen: James Cameron

Oyuncular: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Kate Winslet