HAYDİ TUT ELİMİ    5+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Güldüy Güldüy ekibinden yine bol pozitif mesajlı güzel bir hikaye sunan iyi bir aile filmi.

Aynı okulda okuyan Duygu ve Kaan adlı genç çocuklar birbirleriyle sürekli sürtüşmekteler ama ikisi de okulun en iyi dansçıları arasındadırlar. Okullar arası bir dans yarışmasının düzenlendiği duyurulduğunda çok heyecanlanırlar. Çünkü kazanan yarışmacılar New York’ta bir dans akademisinde 3 aylık dans eğitimi kazanacaktır... Öğretmenleri yarışmaya okulu temsil etmeleri için Duygu ve Kaan’ı çift olarak göndermeye karar vermiştir. Ancak Duygu ve Kaan birbirleriyle hiç anlaşamamaktadırlar. Öğretmen dans ve müzik sayesinde bu sorunun ortadan kalkacağına inanmaktadır. Bunun için onlara küçük bir görev verir: Dansetmeleri için kendilerine verilen şarkının doğuş hikayesini araştırmak zorundadırlar. Böylece Duygu ve Kaan en yakın arkadaşlarını da yanlarına alarak 70’li yılların popüler pop gruplarından biri olan Suzan ve Patlamış Mısırlar grubunu bulmaya çalışırlar. Bunun için grubun üyelerini; Suzan, Suat ve Hakan’ı birer birer ziyaret etmeye ve onların “Pembe Ayı” adlı şarkılarının hikayesini öğrenmeye çalışırlar.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Çocukların kendilerinden epey eski bir kuşağın mensuplarıyla iletişim kurma çabaları çok hoş doğrusu. Bu sahnelerde kuşak farkından dolayı oluşturulan eğlenceli sahneler var. Bakımevinde buldukları Suzan’ın hafızasını canlandırmak için grubun müzikal kariyerine dair bazı objeler bulmaya çalışırlar. Bunu yaparken birbirleriyle iyi geçinmeyi, dayanışmayı ve arkadaşlığın güzelliğini keşfederler. Duygu ve Kaan da aralarındaki dans uyumunu bulurlar bu süreçte. Çocuklar birbirlerinin özgüven sorunlarına çare olurlar arkadaşlıklarıyla. Birbirleriyle konuşmayan grup üyelerini de yıllar sonra barıştırıp tekrar buluşturmaya karar verirler.  

Bu macera sırasında dört arkadaş bir gece boş bir okulda korktukları birkaç an yaşarlar. Ama bu sahneler şiddet içermiyor, ses ve efektle üretilmiş ve sonunda da komediye bağlanan küçük eğlencelikler. Bir sahnede de bir araba kazası yaşanıyor ama çok detaylı gösterilmiyor.  

Filmde çok yetenekli genç oyuncular var kesinlikle. Duygu ve Kaan rollerinde izlediğimiz Nil Özdemir ve Ali Kerem Çömez gerçekten de çok iyi dans ediyorlar. Güldüy Güldüy ekibinin çocuk oyuncularının herbiri sahnede edindikleri tecrübelerin hakkını vermekteler. Filmde yetişkin seyircilerin ilgisini çekecek dramatik gelişmeler de mevcut. Işıl Yücesoy, Sevinç Erbulak, Alp Kırşan, Erhan Yazıcıoğlu, Ezo Sunal, Coşkun Demir gibi renkli bir yetişkin kadro da çocuklara eşlik etmekte.  

“Haydi Tut Elimi”, tıpkı “Bizim Köyün Şarkısı” gibi doğru ve güzel mesajları bol olan çok pozitif bir aile ve çocuk filmi. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ****
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/korku ögeleri: *
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Dansettirme potansiyeli: ***

 


Yorum Yap

HAYDİ TUT ELİMİ   5 +

7.5 /10

Güldüy Güldüy ekibinden yine bol pozitif mesajlı güzel bir hikaye sunan iyi bir aile filmi. Devamı

Süre: 112 dk. Yapım Yılı: 2023

Yönetmen: Tuğçe Soysop

Oyuncular: Nil Özdemir , Ali Kerem Çömez , Işıl Yücesoy, Sevinç Erbulak, Erhan Yazıcıoğlu, Coşkun Demir

WONKA   6 +

8.0 /10

Rengarenk, eğlenceli, komik, pozitif mesajlarla dolu tam bir ‘kendini iyi hisset’ filmi. Devamı

Süre: 116 dk. Yapım Yılı: 2023

Yönetmen: Paul King

Oyuncular: Timothée Chalamet, Calah Lane, Olivia Colman, Hugh Grant, Rowan Atkinson

NEŞELİ GÜNLER   7 +

8.0 /10

Müzikal sinemasının doruklarından biri, bol pozitif mesajlı aile filmi. Devamı

Süre: 175 dk. Yapım Yılı: 1965

Yönetmen: Robert Wise

Oyuncular: Julie Andrews, Christopher Plummer, Eleanor Parker, Eleanor Bron, Peggy Ashcroft

KÜÇÜK DENİZ KIZI (2023)   7 +

7.0 /10

Disney klasiğinin gerçek oyuncularla yapılan uyarlaması ayrımcılık karşıtı mesajıyla ve güzel müzikleriyle ilgi çekiyor. Devamı

Süre: 135 dk. Yapım Yılı: 2023

Yönetmen: Rob Marshall

Oyuncular: Halle Bailey, Jonah Hauer-King, Javier Bardem, Melissa McCarthy, Daveed Diggs (ses)