ZOOTROPOLIS+    8+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

“Zootropolis: Hayvanlar Şehri” filminin yan karakterlerinin kısa ve eğlenceli maceraları..

2016 yılında Disney’in vizyona giren sevilen filmi “Zootropolis: Hayvanlar Şehri”nin yaklaşık 10’ar dakika süren bu kısa filmleri 6 bölümde 6 farklı karakterlerin hikayesini anlatıyor. Özellikle “Fare Mahallesi” ve Pop şarkıcı Gazelle nispeten daha göz önünde. Filmin hikayesine uygun işlenerek yapılmış bu kısa yapımlar filmde anlatılmayan, bazı sahnelerin bilinmeyen yanlarını işlemişler. Tamamen eğlenmek ve gülmek için hazırlanmış bu kısa filmler, her bölümde olmasa da bazen ufak tefek mesajlar da barındırıyorlar. Ayrıca birbirlerinden tamamen bağımsız olduklar için seçilerek izlenebiliyorlar.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Gelinin Vaftiz Babası” adlı bölümde küçük çocuklar için ürkütücü sahneler mevcut. Seride genel olarak bazı filmlere ve televizyon programlarına göndermeler var. Bu filmin kült yapım “Baba” serisinden esinlenerek üretilmesi diğer filmlere göre konunun daha ağır işlenmesinin sebebi. Aynı aileye ait olan bir başka bölüm “Fare Mahallesinin Gerçek Fareleri”nde ise kıskançlık teması işleniyor fakat sonunda güzel bir mesaj ile bağlıyorlar. Ama “Dük Müzikali” adlı bölümün mesajının biraz sakıncalı olduğunu düşünüyoruz. Zira karakterin hırsızlığı övmesi ve bunu işi olarak görmesi çocukların yanlış anlamasına sebep olabilir.

Genele bakıldığı zaman çözüme odaklı olayların işlendiği, Zootropolis’in sevilen ve hikayesini çok fazla duyamadığımız yan karakterlerin kısa ve eğlenceli hikayelerinden üretilen eğlenceli kısa filmler izlemiş oluyoruz. Bu arada bazı filmlerde anne-baba arasındaki ilişki, evlilik teklifi gibi sahnelerin öpücük detayları da içerdiğini hatırlatalım.

Disney’in 7+ vermesi bölümlerde bazı yanlış davranışlar içermesi nedeniyle normal gelebilir. Fakat ebeveyn eşliğinde izlenip çocuklara izah edildiği taktirde hep beraber izlenebilecek eğlenceli bir yapım olmuş. * Su Karacan 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: **
Şiddet/korku ögeleri: **
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: *
Oyuncak isteme potansiyeli: **


Yorum Yap