MUHTEŞEM SHOWMAN    9+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Her türlü ayrımcılığa karşı duran, romantik ve başarılı koreografileriyle izlemesi keyifli bir müzikal... 

“Muhteşem Showman” (The Greatest Showman) ekonomik buhran sırasında işsiz kalan P.T. Barnum adlı bir aile babası, bankadan aldığı krediyle, dondurulmuş hayvan heykelleriyle dolu bir müze açar. Ancak beklediği ilgiyi göremeyince müzeyi sirke döndürür. Toplumda kıyıda köşede saklanarak yaşayan ve fiziksel deformasyonu olan (sakallı kadın, çok uzun boylu adam, yapışık kardeşler, fazla cüce bir genç vb.) ya da ‘farklı’ oldukları için dışlanan siyahiler, bütün vücudu dövmeli olan adam gibi insanları bir araya getirerek bir şov tasarlar. İnsanlar bu acayip görünüşlü ama birbirinden yetenekli üyelerin oluşturduğu topluluğa büyük ilgi gösterir. Barnum karısı ve iki kızıyla nihayet hayal ettiği rahat hayata kavuşur. Ancak bu hızlı yükseliş yüzünden dengesini kaybedecek, kibiri onu sevdiklerinden uzaklaştıracak ve bir çöküşe doğru sürüklenmekten kendisini alamayacaktır...


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Coşkulu müzikler eşliğinde, çekilmesi çok zor olan kalabalık müzikal sahnelerin içinde Hugh Jackman’ın pozitif enerjisi seyirciyi de sarıp sarmalıyor.

Müzikal seven çocuklar bayılacaklar ve bazı koreografilere de hayran kalacaklardır. Kendinden farklı özellikleri olan ya da farklı ırktan olan insanlara karşı eşit tavırlar göstermeyi öğrenen insanlar var bu hikayede. Toplumun dışına itilmeye çalışılan farklı görünüş ve ırktaki insanların bir araya gelişi ve birbirlerine destek olmaları var. Hoşgörünün önemi, yeteneğin gücü, birlik olmak ve aile olmanın güzelliği, aşkın birleştiriciliği pırıl pırıl bir sinemayla işleniyor “Muhteşem Showman”de.

Hassas çocuklar için birkaç küçük detaytan bahsedelim: Çok zengin bir adam kızıyla arkadaş olduğu için fakir erkek çocuğuna vuruyor. Sirk çalışanlarını dışlayan bir grup insan onları tehdit ve rahatsız ediyorlar. Bir yangın sahnesi ve aşık bir çiftin zaman zaman öpüşme sahneleri var.

Müzikleri, oyuncuları ve görüntüleri çok güzel olan film bizce 9+ çocuklar için gayet müsait. Eğlenceli, anlamlı mesajları olan rengarenk bir film...


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar  ***
Şiddet / Korku öğeleri **
Argo Kullanımı  *
Alkol – Sigara kullanımı  **
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap

PAW PATROL   5 +

6.0 /10

Aksiyonu fazla, biraz fazla hızlı, eğitim yönü zayıf bir macera dizisi. Devamı

Süre: 23 dk. Yapım Yılı: 2013

Yönetmen: Keith Chapman

Oyuncular: Kallan Holley (ses), Devan Cohen (ses), Samuel Faraci (ses)

ARI MAYA   5 +

6.6 /10

Ayrımcılığa karşı olan, çalışkanlığı ve işbirliğini öğütleyen sevimli bir animasyon. Devamı

Süre: 79 dk. Yapım Yılı: 2014

Yönetmen: Alexs Stadermann

Oyuncular: Coco Jack Gillies (ses), Kodi Smit McPhee (ses), Richard Roxburgh (ses), Noah Taylor (ses), Jacki Weaver (ses)

JULIE’NİN YEŞİL ODASI   4 +

8.4 /10

Çocuklara sahne sanatları konusunda eşsiz bilgiler veren, akıcı, eğlenceli ve harika bir çocuk programı. Devamı

Süre: 27 dk. Yapım Yılı: 2017

Yönetmen: Julie Andrews, Judy Rothman Rofé, Emma Walton Hamilton

Oyuncular: Julie Andrews, Giullian Yao Gioiello, Jennifer Barnhart

The BFG   7 +

6.7 /10

Ünlü çocuk kitabının Steven Spielberg tarafından uyarlanan filmi biraz sorunlu olsa da izletiyor kendini. Devamı

Süre: 117 dk. Yapım Yılı: 2016

Yönetmen: Steven Spielberg

Oyuncular: Mark Rylance, Ruby Barnhill, Penelope Wilton