KORSANLAR!    7+

7 /10
2 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

İngiliz mizahıyla harmanlanmış, hareketli bir korsan aksiyon-komedisi.

Tavuklar Firarda”, “Taş Devri Firarda” ve “Kuzular Firarda” gibi sevilen stop motion filmler üreten animasyon stüdyosu Aardman’ın bir diğer stop motion filmi “Korsanlar!”da ezik bir korsan ve onunla aynı kaderi paylaşan tayfasının Kraliçe Victoria’nn donanmasıyla yaşadığı itiş kakış anlatılıyor. Korsan Kaptan diye anılan kahramanımız papağan zannettiği nadide kuşunu kaptırmamak için mücadele ederken diğer ünlü korsanlar karşısındaki ezilmişliğini onarabilmek için de eline geçen bir fırsatı kullanıp ‘Yılın Korsanı’ ödülünü alarak kötü korsanların safına geçmeye çalışır. Ancak ‘kötülüğün hoyratlığı’nı, şöhret ve fazla servetin üzerindeki olumsuz etkilerini fark edince kendine gelmeye ve özüne dönmeye karar verecektir yine. 


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Korsan Kaptan popülerlik ve şöhret uğruna feda etmesi gerektiği bazı insani özelliklerin farkına, onları kaybetmeye başlayınca varıyor. Diğer yandan gücü elinde tutanların hiç dinmeyen hırslarını da irdeliyor film. Koşulsuz arkadaşlık, dürüstlük, hoşgörü gibi insana dair kavramların faydaları hikayenin pozitif yönünü oluşturuyor. Sonunda da birbirine benzemeyen özellikteki korsanlardan oluşan mürettebat, birlikte aynı amaç için birleşip etkili bir ekip mücadelesi gerçekleştiriyorlar.   

Ayrıca ünlü bilim insanı Charles Darwin de bir noktadan itibaren hikayeye dahil olmakta. Belki bu sayede Darwin’in kim olduğu ve araştırmaları hakkında çocuğunuzla da konuşabilirsiniz. 

Türkçe dublajında “ezik”, “hödük”, “harbiden mi” “kapak olsun” gibi argo ifadeler geçmekte. Elbette bütün kahramanları korsanlardan oluştuğu için de, tam olarak ne oldukları belirtilmese de sık sık bira benzeri içecekler içilmekte. Ayrıca komedi maksatlı kullanılsalar da silah, kılıç, top ve bıçak gibi silahlar sıklıkla gözükmekte ve hatta birkaç figüran da güldürme uğruna ‘ölmekte’.

Bu neşeli ve oldukça dinamik filmin DVD’si ülkemizde çıkmıştı. Google Play, iTunes ve Netflix’den Türkçe dublaj desteğiyle izlenebilmekte. * Burak Göral


Pozitif Mesajlar: ***
Flörtöz Durumlar: **
Şiddet/ Korku ögeleri: **
Argo Kullanımı: **
Alkol-Sigara kullanımı: **
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap

Kurtuluş TOPTAŞ

17 Kasım 2019 Pazar

Film, Karayip Korsanları tadında bir animasyon. Hatta kaptanın sesi Jack Sparrow'un sesini andırıyor veya aynı kişi seslendirmiş olmalı. Darvin gibi ince espri ve detaylara sahip. Bu nedenle de biraz büyük yaş çocuk veya yetişkinlere hitap ediyor gibi. Ailece izlenecek eğlenceli bir film.

Kurtuluş TOPTAŞ

17 Kasım 2019 Pazar

Film, Karayip Korsanları tadında bir animasyon. Hatta kaptanın sesi Jack Sparrow'un sesini andırıyor veya aynı kişi seslendirmiş olmalı. Darvin gibi ince espri ve detaylara sahip. Bu nedenle de biraz büyük yaş çocuk veya yetişkinlere hitap ediyor gibi. Ailece izlenecek eğlenceli bir film.

KUTUP EKSPRESİ   7 +

6.5 /10

Hareket yakalama teknolojisinin ilk örneklerinden biri olan animasyon film, heyecanlı sahneler içeren bir eğlencelik. Devamı

Süre: 100 dk. Yapım Yılı: 2004

Yönetmen: Robert Zemeckis

Oyuncular: Tom Hanks, Chris Coppola, Michael Jeter, Peter Scolari

KARLAR ÜLKESİ II   5 +

7.7 /10

“Frozen II”, ilk filmin bir parça altında kalsa da izleyicilerine güzel bir rüya görmüş etkisi yaratmayı başarıyor yine de. Devamı

Süre: 103 dk. Yapım Yılı: 2019

Yönetmen: Chris Buck, Jennifer Lee

Oyuncular: Kristen Bell (ses), Jonathan Groff (ses), Idina Menzel (ses), Evan Rachel Wood (ses), Sterling K. Brown (ses)

YEŞİL YUMURTA VE SALAM   6 +

7.8 /10

Son derece yaratıcı ve hayal gücü yüksek sahnelerle dolu, akıcı ve çok eğlenceli bir animasyon dizisi. Devamı

Süre: 26 dk. Yapım Yılı: 2019

Yönetmen: Jared Stern

Oyuncular: Michael Douglas (ses), Jillian Bell (ses), Adam Devine, (ses), Eddie Izzard (ses), Diane Keaton (ses)

KLAUS   7 +

8.0 /10

Noel Baba’nın ortaya çıkış hikayesinden üretilmiş son derece güzel mesajlar barındıran, tam bir tatil filmi. Devamı

Süre: 96 dk. Yapım Yılı: 2019

Yönetmen: Sergio Pablos

Oyuncular: Jason Schwartzman (ses), J.K. Simmons (ses), Rashida Jones (ses), Joan Cusack (ses), Yekta Kopan (ses), Okan Bayülgen (ses)