JULIE’NİN YEŞİL ODASI    4+

10 /10
1 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Çocuklara sahne sanatları konusunda eşsiz bilgiler veren, akıcı, eğlenceli ve harika bir çocuk programı.

“Neşeli Günler” (The Sound of Music) ve “Mary Poppins” gibi klasik Amerikan müzikallerinden de tanıdığımız olağanüstü Julie Andrews’un The Muppet Show ekibiyle oluşturduğu harika bir çocuk dizisi “Julie’nin Yeşil Odası”.

Tıpkı Muppet Show’daki gibi farklı kişiliklerle tasarlanmış 5 kukla çocuk, Julie Andrews ve asistanı tarafından bir müzikal sahnelemek için eğitiliyorlar dizi boyunca. Andrews her bölümde sahne sanatlarının bir dalında çalışan ünlü ve yetenekli konuklar ağırlayarak birlikte çocuklara şarkı yazmak, dans eğitimi, oyunculuk, şarkı söylemek, senaryo yazmak, kostüm tasarlamak gibi bütün temel bilgileri aktarıyor. Aralarda çocukların birbirleriyle olan iletişimleri de işleniyor. Çocukların her biri bir yeteneği simgeliyor. Bir tanesi sahne arkasında yetenekli mesela, diğeri yazarlıkta, biri de dansta... Çocuklardan bir tanesini engelli olarak tasarlamışlar. Hepsi çok iyi huylular ve kıskançlık ya da rekabet gibi konularda küçük savrulmalar yaşasalar da hemen doğru olanı görüyorlar ve kendilerini düzeltiyorlar. Final bölümünde de bütün öğrendiklerini uyguladıkları bir gösteri yapıyorlar.  


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Julie’nin Yeşil Odası” sahne sanatları konusunda yapılmış harika ve özgün bir içeriğe sahip özel bir çocuk programı. Çocuklar başta tiyatro olmak üzere sahne sanatlarının tümüyle ilgili bütün temel bilgileri eğlenceli ve akıcı bir şekilde öğreniyorlar. ‘Senaryo nasıl yazılır’dan tutun, ‘şarkıcılık eğitimi nasıl alınmalı’ya kadar sanat ve yetenek konularında eğlenirken bilgileniyorlar. Her bölümde işlenen konuya göre işinin ehli sanatçılardan da yararlanıyorlar. Mesela ilk bölümün konuğu “Karlar Ülkesi”nde Elsa’yı ve şarkılarını seslendiren Idina Menzel. Oyunculukla ilgili bölümde Alec Baldwin sınıfa geliyor ve çocuklara oyunculuğun püf noktalarını anlatıyor. Sonraki bölümlerde keman virtüözü Joshua Bell, kadın komedyen Ellie Kemper gibi isimler de katılıyor.

Netflix yapımı “Julie’nin Yeşil Odası” Türkçe dublaj seçeneğiyle, her biri ortalama 27 dakika olan tam 13 bölümlük harika bir paket. “Genel İzleyici” sınıfında sunulan dizi, kendi kulvarında tek, tertemiz, çok pozitif, rengarenk bir çocuk programı. * Burak Göral  


Pozitif mesajlar: *****
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/korku ögeleri: -
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap

Mehmet Durmuş

16 Temmuz 2020 Perşembe

Muhteşem bir dizi. Oldukça öğretici ve bilgilendirici. Her bölümde, farklı bir sanat dalında tanınmış bir şahıs konuk olarak katılıyor ve sanatını icra ediyor.

UÇAKLAR 2: SÖNDÜR VE KURTAR   6 +

6.0 /10

İlk filmin hatalı mesajı devam filminde telafi edilmek istenmiş sanki. Devamı

Süre: 83 dk. Yapım Yılı: 2014

Yönetmen: Roberts Gannaway

Oyuncular: Dane Cook (ses), Ed Harris (ses), Julie Bowen (ses), Curtis Armstrong (ses)

THE KARATE KID (2010)   10 +

6.8 /10

Orijinalinden bir parça daha sert ama mesajı aynı. Devamı

Süre: 140 dk. Yapım Yılı: 2010

Yönetmen: Harald Zwart

Oyuncular: Jackie Chan, Jaden Smith, Taraji P. Henson , Wenwen Han, Rongguang Yu

DÜNYANIN MERKEZİNE YOLCULUK   8 +

6.6 /10

Heyecanlı bir klasiğin 3 Boyutlu Film teknolojisiyle günümüze uyarlanmış hali. Devamı

Süre: 93 dk. Yapım Yılı: 2008

Yönetmen: Eric Brevig

Oyuncular: Brendan Fraser, Josh Hutcherson, Anita Briem, Seth Meyers, Jean Michel Paré

KUNG FU PANDA 2   7 +

7.0 /10

En az ilki kadar özel, eğlenceli ve duygusal bir devam filmi var karşımızda. Devamı

Süre: 90 dk. Yapım Yılı: 2011

Yönetmen: Jennifer Yuh Nelson

Oyuncular: Jack Black (ses), Angelina Jolie (ses), Jackie Chan (ses), Dustin Hoffman (Ses), Gary Oldman (ses), Lucy Liu (ses)