INDIANA JONES: SON MACERA    11+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

İkinci filmin karanlık dünyasından sonra Indy bu sefer yine nazilerle karşı karşıya...

Indiana Jones’un üçüncü filminde maceraperest arkeolog kahramanımızın en büyük takıntılarından biri olan nazilerle tekrar karşılaşmasına şahit oluyoruz.

Üniversitede sakin bir döneminde olan Jones’a babasının kayıp olduğu haberinin ardından kendisine ulaşan günlük onu çok şaşırtır. Çünkü bu günlük babasının yanından hiç ayırmadığı ve onun takıntısı haline gelen, hıristiyan tarihinin en ünlü objesi ‘kutsal kase’ hakkında topladığı bütün bilgileri kapsamaktadır. Jones, babasını da tanıyan dostu Marcus’u da yanına alarak babasının son görüldüğü yer olan İtalya’ya gider. Ancak burada aynı parçanın peşine düşmüş nazilerle de karşılaşır. Arasının limoni olduğu babasıyla yolu sürpriz bir şekilde kesişen Jones kutsal kaseyi nazilerden önce ele geçirmeye çalışır... Kutsal kasenin sahibine sonsuz gençlik vereceği düşünülüyordur...


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Bu çok eğlenceli Indiana Jones macerasında kahramanımızın babasıyla da tanışıyoruz. Ünlü oyuncu Sean Connery’nin canlandırdığı baba Jones ile sürekli atışan Indy iletişimi bozuk baba-oğul profili çiziyorlar bir süre... Ancak olaylar geliştikçe birbirlerini tekrar dinlemeye ve anlamaya başlıyorlar. 

Hem Indy hem de babası sık sık tehlikeli durumlar içinde kalıyorlar. Nazilerin acımasız tavırlarının yanısıra, Indy ve babasına ihanet eden bir kadın karakter de var. Bir sahnede Indy ile dudak dudağa öpüşüyor bu genç kadın. Filmin sonunda bir kişi yanlış bir kaseden su içince gençleşeceğini düşünürken aşırı ve hızlı bir şekilde yaşlanarak ölüyor. Bu tip sahnelere alışık olmayan çocuklara dikkat!

İkinci filmdeki kadar karanlık sahneleri olmayan, espri düzeyi de ilk film gibi yüksek heyecanlı bir macera içeren film Disney+’ta Türkçe dublaj ve altyazı desteğiyle izlenebiliyor. * Burak Göral 


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar  **
Şiddet / Korku öğeleri  ***
Argo Kullanımı -
Alkol – Sigara kullanımı  **
Kamçı isteme potansiyeli   ****


Yorum Yap