GO-KART TUTKUSU    8+

9 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

“Karate Kid” model alınarak oluşturulmuş ama onun kadar iyi olamamış bir film.

Babasını kaybettikten sonra annesiyle yaşamaya başlayan, araba kullanma tutkusuyla dolu Jack yeni taşındığı şehirde go-kart sporunun çok revaçta olduğunu görünce katılmaya karar verir. Aynı mahallede yaşayan ve daha görür görmez ona zorbalık yapan en yakın rakibinin kız kardeşi Mandy ile de arkadaş olur. Eski bir yarışçı ve son derece aksi, somurtkan bir adam olan Patrick’in sahibi olduğu go-kart pistinde çalışmaya başlar. Patrick’ten onu şoförlük konusunda eğitmesini ister. Patrick onu “Karate Kid” filmindeki usta Miyagi gibi sürekli temizlik işleriyle uğraştırır. Ama aslında bu yolla onun her seferinde bir şeyler öğrenmesini sağlıyordur.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Go-Kart Tutkusu” en azından ona reva görülen türkçe ismi kadar kötü bir film değil. Ama sıkıntılı. Jack, aksi ustasından çok değerli hayat dersleri alıyor aslında. Zaten Jack de “Karate Kid” filmine gönderme yaparak filmin aynı adımları takip ettiğini belirtiyor bir şekilde. Patrick Jack’e pervasız, tedbirsiz ve cahil cesaretiyle yarışmamayı öğretirken aslında bunları normal hayatında da yapmamasını öğretiyor. Elbette kendi huysuzluğuna neden olan geçmişindeki travmayı da Jack ile birlikte tedavi ediyor.

Filmin buraları iyi çalışıyor keiyfle de izleniyor. Ama hikayeye Jack’in mahallede görevli olan bir polis memuruyla annesinin arasını bulmaya çalıştığı sahneler de yapıştırılmış. Polis memurunun Jack’in annesiyle yakınlaşma çabalarının artık suyu çıkmış romantik komedi filmlerini tekrarlayan diyaloglarla yürütüldüğü bu sahneler filmin ritmini ve eğlencesini iyice düşürüyor, filmi lüzumsuzca uzatıyor. Ayrıca Jack ve arkadaşları yarış aracındaki eksik bir parça için Mandy’nin babasının deposuna hırsızlık yapmak için giriyorlar. Finalde Jack ve Mandy’nin öpüştüğünü görüyoruz...

Diğer yandan küfür ya da argo sözcüklerin kullanılmadığı, alkolün sigaranın görünmediği, bu anlamda oldukça steril bir film. Netflix yapımı film Türkçe dublaj seçeneğiyle izlenebilir. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: **
Şiddet/korku ögeleri: *
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap

RİTMİ HİSSET   10 +

6.5 /10

Pozitif mesajları olan, akıcı ama yer yer sınırlarda dolaşan bir aile filmi. Devamı

Süre: 109 dk. Yapım Yılı: 2020

Yönetmen: Elissa Down

Oyuncular: Sofia Carson, Pamela MacDonald, Sonia Laplante , Rex Lee

GO-KART TUTKUSU   8 +

5.7 /10

“Karate Kid” model alınarak oluşturulmuş ama onun kadar iyi olamamış bir film. Devamı

Süre: 103 dk. Yapım Yılı: 2020

Yönetmen: Owen Trevor

Oyuncular: Frances O'Connor, Richard Roxburgh, Dan Wyllie

KAĞITTAN UÇAKLAR   10 +

7.0 /10

Duygusal ve çok mesajlı, Avustralya yapımı bir çocuk ve aile filmi. Devamı

Süre: 96 dk. Yapım Yılı: 2014

Yönetmen: Robert Connolly

Oyuncular: Sam Worthington, Ed Oxenbould, Deborah Mailman, Julian Dennison

TURBO   7 +

7.0 /10

Hikaye çok tanıdık ama renkli anlatımı ve eğlencesiyle izlenebilir bir animasyon. Devamı

Süre: 96 dk. Yapım Yılı: 2013

Yönetmen: David Soren

Oyuncular: Ryan Reynolds (ses), Paul Giamatti (ses), Michael Peña (ses), Samuel L. Jackson (ses), Luis Guzmán (ses), Bill Hader (ses), Snoop Dogg (ses), Michelle Rodriguez (ses)