GO! GO! CORY CARSON    4+

3.5 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Okul öncesi küçük çocuklar için aile ve kardeş ilişkilerine vurgu yapan tatlı bir animasyon dizi.

Bir oyuncak markasından üretilen bu sevimli çizgi dizide okul öncesi çocuklar için, tıpkı “Arabalar” serisinde olduğu gibi, bütün canlılarını arabaların oluşturduğu bir evren kurulmuş. Cory Carson bir çocuk araba. Annesi, babası ve kardeşiyle yaşıyor. Cory temsil ettiği yaşıtı çocuklar gibi heyecanlı, bazen biraz atak, meraklı ve öğrenme aşkıyla dolu bir çocuk. Küçük kardeşine iyi bir ağabey olmaya çabalıyor. Anne babasıyla oldukça iyi bir iletişime sahip. Çevresiyle de ilgili ve yardımsever.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Go! Go! Cory Carson” küçük çocukların kendilerinin ve çevresinde olan bitenlerin farkındalığını arttırmak konusunda faydalı bir yapım olmayı hedeflemiş, oldukça pozitif bir çizgi dizi.  

Rengarenk ve yumuşak hatlarıyla, göz ve beyin yormayan bir teknik yeterlilikle oluşturulmuş görüntüler. Hikayeler oldukça sade, esprili ve duyarlı. Mesela bir bölüm Cory’nin kardeşinin balonu patlamasın diye aldığı koruyucu önlemler üzerine kurulu. Başka bir bölümde itfaiye merkezine gidip çalışan arabaların görev bilincine şahit oluyor. Ayrıca bir arkadaşın evinde yatıya kalmak, kişisel temizliğin önemi, okullardaki güvenlik önlemleri ve kardeşle iyi geçinmek gibi konulara değiniliyor.     

Dizinin her sezonu 7’şer dakikalık süreleriyle 7 bölümden oluşmakta. 2 sezonuna da Netflix’te türkçe dublaj seçeneğiyle ulaşmak mümkün. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ****
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/korku ögeleri: -
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak araba isteme potansiyeli: ****


Yorum Yap