ELF    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Ailece keyifle izlenecek bir komedi filmi olan “Elf”, çocukların yılbaşı yaklaştıkça artan heyecanlarına iyi gelecek bir film.

Kuzey Kutbu’nda büyüyen ve Noel Baba’nın elf yardımcılarından biri olan ve büyüdükçe yetişkin bir insana dönüşen Buddy diğer elflerden çok farklı olduğunu biraz geç farkeder! Bu durum onun gerçek babasını merak etmesine yol açar ve onu bulmak için New York’a gelir. New York onun içinde büyüdüğü dünyadan çok farklıdır. Gerçek babasının adı Walter’dır ve yayıncılık işi yapmaktadır. Onun da sıkıntısı çocuklar için yayımlayabileceği güzel, yeni bir hikaye kitabı bulamamaktır. En başta Buddy’nin kendi oğlu olduğunu geç de olsa kabullendikten sonra onu karısı ve küçük oğluyla tanıştırır.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Komedyen Will Ferrell’ın canlandırdığı Buddy’nin bir sürü sersemlikleri ve saf hareketleri çocukları çok güldürecektir. Elbette çoğu benzer filmde olduğu gibi Noel Baba ve Noel klişeleri burada da kendisini göstermekte. Noel Baba’nın gerçek olduğu fikri üzerinden kurulmuş hikayesi. Ama insanların bazen hayatta neyin önemli olduğunu unuttuğunu, güzel mutlu bir ailenin önemini sevimli bir mizah diliyle anlatıyor. Buddy safça hareketlerinin yanısıra, iyi niyetli ve çocuksu bir yaratıcılığa da sahip bir karakter. Bu anlamda ilham verici kişilik özelliklerine de sahip.

7+ çocukların daha iyi anlayabileceği yılbaşı komedilerinden biri olan “Elf”in DVD’si ülkemizde çıkmıştı, Google Play, iTunes, beIN Connect gibi platformlardan da izlenebiliyor.


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar *

Şiddet / Korku öğeleri *
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  **
Oyuncak isteme potansiyeli  **


Yorum Yap

KÜÇÜK KARDEŞİM  

6,5 /10

“Küçük Kardeşim” 1999 yapımı çok sevimli bir aile filmi. Devamı

Süre: 84 dk. Yapım Yılı: 1999

Yönetmen: Rob Minkoff

Oyuncular: Michael J. Fox (ses), Geena Davis, Hugh Laurie, Jonathan Lipnicki, Nathan Lane (ses)

ÇILGIN CUMA  

6,7 /10

Film anne babaların ve çocukların birbirleriyle empati kurmalarının önemini fantastik bir hikayeyle anlatmakta. Devamı

Süre: 97 dk. Yapım Yılı: 2003

Yönetmen: Mark Waters

Oyuncular: Jamie Lee Curtis, Lindsay Lohan, Mark Harmon

SEN BENİM HERŞEYİMSİN  

6,4 /10

“Sen benim Herşeyimsin”, ülkemizde “Çocuk Büyütme Rehberi” adıyla DVD’si çıkan, 2013 yapımı popüler Meksika filmi “Instructions Not Included”dan uyarlanmış. Devamı

Süre: 107 dk. Yapım Yılı: 2016

Yönetmen: Tolga Örnek

Oyuncular: Tolga Çevik, Melis Birkan, Cengiz Bozkurt, Tuna Çevik

YAŞAMAK GÜZEL ŞEY  

6,7 /10

Müfit Can Saçıntı’nın yazıp yönettiği “Yaşamak Güzel Şey”deki mizah anlayışı bugünün bazı gençleri için biraz ‘eski usül’ gelebilir. Devamı

Süre: 106 dk. Yapım Yılı: 2017

Yönetmen: Müfit Can Saçıntı

Oyuncular: Müfit Can Saçıntı, Yasemin Çonka, Zihni Göktay, Ayşegül Atik, Günay Karacaoğlu