BİR OYUNDAN FAZLASI    10+

9 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Basketbol yıldızı LeBron James’in ilham verici kariyeri hakkında akıcı bir belgesel.

Eğer çocuğunuzun basketbola ilgisi varsa ona “Bir Oyundan Fazlası”nı izletmeyi deneyebilirsiniz. NBA’in en büyük yıldız oyuncularından biri olan LeBron James’in etrafında gelişen belgesel, LeBron ve arkadaşlarının daha çocuk yaşta basketbola olan tutkuları, birlikte takım olarak turnuvalara katılmaları, aileleriyle olan ilişkileri ve birbirlerine duydukları güven ve arkadaşlık ortamına odaklanıyor.

“Bir Oyundan Fazlası”nın diğer bazı basketbol belgesellerinden farkı sadece ele aldığı oyuncuların basketbol kariyerlerine odaklanmaması. Baba-oğul ilişkisi, düzgün tavırlı bir erkek olmak, adil olmak, disiplinli çalışmak, arkadaşlarla iyi geçinmek, sportmenlik, anne sevgisi, başarıyı hedeflemek gibi bir dolu temaya dokunuyor. Mesela belgesele konu olan basketbolculardan biri şunu söylüyor filmin bir yerinde: “Bence bir adamın kalbinin ve beyninin boyutu bu oyunu oynayıp oynayamacağını belirler.” Bu da aslında filmin asıl meselesinin ne olduğunu açıklıyor.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


NBA’in en başarılı yıldız oyuncularından biri olan LeBron’un basketbol kariyerinin ilerleyişini çocukluğundan beri izliyoruz filmde. LeBron ne kadar ünlü olursa olsun arkadaşlarından kopmuyor ama bu hiç sorun yaşamıyorlar anlamına gelmiyor elbette. Bir de filmin bir yerinde sporcular havalı bir basketbol oyuncusu olmanın kızların da ilgisini çekmenin bir yolu olduğundan bahsediyor. Ama merak etmeyin görüntü anlamında rahatsız edici hiçbir şey yok. 

“Bir Oyundan Fazlası” basketbol sporuna ilgi duyan ama 10 yaşın üzerindeki çocukların daha çok anlayabileceği bir üslupla hazırlanmış bir belgesel. İnternette pek çok sitede bulunabiliyor hatta YouTube’da bile arattığınız takdirde filmin tamamını türkçe dublajlı olarak bulabilirsiniz. Ailece izlenmesi tavsiye edilir. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ****
Flörtöz durumlar: *
Şiddet/korku ögeleri: -
Argo kullanımı: *
Alkol-sigara kullanımı: *
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap

ŞAMPİYONLAR   8 +

7.5 /10

Anlamlı ve eğlenceli hikayesiyle son derece renkli bir aile filmi. Devamı

Süre: 124 dk. Yapım Yılı: 2018

Yönetmen: Javier Fesser

Oyuncular: Javier Gutiérrez, Athenea Mata, Juan Margallo , Jesús Vidal, Luisa Gavasa

BİR OYUNDAN FAZLASI   10 +

7.2 /10

Basketbol yıldızı LeBron James’in ilham verici kariyeri hakkında akıcı bir belgesel. Devamı

Süre: 105 dk. Yapım Yılı: 2007

Yönetmen: Kristopher Belman

Oyuncular: LeBron James, Dru Joyce, Romeo Travis , Sian Cotton, Willie McGee

SPACE JAM   7 +

6.5 /10

1996’nın gişe şampiyonlarından biri olan film biraz gürültücü ama eğlenceli bir film. Devamı

Süre: 88 dk. Yapım Yılı: 1996

Yönetmen: Joe Pytka

Oyuncular: Michael Jordan, Wayne Knight, Theresa Randle , Larry Bird, Bill Murray