ROCKY    12+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Başarıya ulaşmak için azim ve çok çalışmak gerektiğini anlatan, özellikle ergen seyirciler için motivasyon verici bir filmdir “Rocky”. 

Spor filmleri, özellikle de boks filmleri hayatta tüm zorluklara karşı direnmenin ve mücadeleden vazgeçmemenin önemini anlatırlar.

Rocky Balboa iyi mizaçlı, çok küçük paralar karşılığında boksörlük yapan bir adamdır. Rakibini yenerse 40.55 dolar kazanabilmek adına haftalık maçlara çıkar, arada bir mahallenin tefecisinin borçlarını tahsil eder. Fakir bir hayat yaşamasına rağmen yakınındaki her insanı kendince önemser ve kollamaya çalışır. Mahallesindeki pet dükkanında çalışan Adrian’a ilgisi vardır ve ondan karşılık görebilmeye uğraşır. Tam bu günlerde Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu ünvanına sahip yıldız boksör Apollo Creed, ekibiyle Amerikan Bağımsızlık Bildirgesi’nin imzalanmasının 200. yıldönümünde Philadelphia’da bir amatör boksörle dövüşme kararı alır. Yaptıkları araştırmada Rocky Balboa’yı uygun görürler.

Apollo popülerdir, gücünün zirvesindedir. Rocky ona saygı duyar ve en azından karşısında dik durmak ve düşmemek için antrenman yapmaya başlar. Mahallenin boks salonunda yaşlı çalıştırıcı Mickey’le çalışır, ileride kayınbiraderi olacak arkadaşı Paulie’nin çalıştığı mezbahada askıdaki etlere yumruk atarak, sokaklarda koşarak hazırlanır büyük maça.              


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Rocky’nin amacı hayatının bundan sonrasını bir sokak serserisi gibi yaşamamak. Daha iyisini hak ettiğini düşünen, iyi kalpli bir insandır. Amacına ulaşabilmek için bir sürü engeli geçmek ve çalışmak zorundadır. Önce kendi yaralı özgüvenini tamir etmeye çalışır. Bunun için kalbini kaptırdığı Adrian’ı kazanmalıdır. Sonra da sıra fiziksel kondisyonunu arttırmaya gelir. Rocky bunu da tamamen doğal yollarla, elindeki imkanlarla ve inadıyla, arzusuyla başarır.

Çocuğunuzla motivasyon üzerine konuşabileceğiniz en doğru filmlerden biridir “Rocky”. Spor filmleri aslında hayatı bir oyun sahasına, sporcuyu da hayatın zorluklarına karşı ayakta durmak için mücadele veren insanoğluna benzetir. Hayatın mücadele, kararlılık ve çalışkanlık istediğini; ne kadar zor bir amaç olsa da başarmanın imkansız olmadığını ama bunun ancak azimle ve emekle mümkün olabileceğini en iyi anlatan, en samimi ve gerçekçi spor filmlerinden biridir “Rocky”. 


Pozitif Mesajlar  ****
Flörtöz Durumlar  **
Şiddet / Korku öğeleri  ***
Argo Kullanımı  **
Alkol – Sigara kullanımı  ***
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap

WALTER MITTY’NİN GİZLİ YAŞAMI  

8,0 /10

“Hayat nedir ve nasıl yaşanmalıdır?” sorularına karşılık ilham verici, iyi bir aile filmi. Devamı

Süre: 114 dk. Yapım Yılı: 2013

Yönetmen: Ben Stiller

Oyuncular: Ben Stiller, Kristen Wiig, Adam Scott, Shirley MacLaine, Sean Penn

KALK VE DİREN  

7,5 /10

Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde iyi bir eğitimcinin yarattığı mucizeye tanık olabilirsiniz. Devamı

Süre: 103 dk. Yapım Yılı: 1988

Yönetmen: Ramon Menendez

Oyuncular: Edward James Olmos, Estelle Harris, Mark Phelan , Carmen Argenziano, Lou Diamond Phillips

BAHÇE DUVARININ ÖTESİNDE  

8,0 /10

Bazı korkutucu detaylara sahip ama yaratıcı, heyecanlı bir masal dizisi. Devamı

Süre: 110 dk. Yapım Yılı: 2013

Yönetmen: Katie Krentz, Patrick McHale

Oyuncular: Elijah Wood (ses), Collin Dean (ses), Melanie Lynskey (ses), Christopher Lloyd (ses), John Cleese (ses), Samuel Ramey (ses)

DANGAL  

7,5 /10

Hint sinemasının rekortmen filmi, sert bir babanın kızlarını güreşçi eğitimine sokmasını anlatıyor. Devamı

Süre: 160 dk. Yapım Yılı: 2016

Yönetmen: Nitesh Tiwari

Oyuncular: Aamir Khan, Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh, Sakshi Tanwar, Aparshakti Khurana