PAW PATROL: SÜPER FİLM    5+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

İlk filminden daha iyi değil ama yine de çocuklar için eğlenceli bir aksiyon.

Paw Patrol animasyon dizisi okul öncesi çocuklar için yapılan aksiyon animasyonlarından biriydi. Dizi olarak fazla hızlı, biraz gürültülü ve eğitici yönü de zayıf bir diziydi doğrusu. Ama sonra 2021’de dizinin başarılı bir sinema filmini yaptılar. Paw Patrol Filmi, dayanışma mesajları veren, eğlencesini koruyan, karakterlerini çocuklara güzel sahnelerle sunan türünün iyi örneklerinden biriydi. 

Tüm dünyada gördüğü ilgi üzerine fazla zaman geçmeden yeni bir sinema filmi daha yapıldı. “Paw Patrol: Süper Film”de köpek kahramanlarımız bu sefer çılgın bir bilim insanı olan Vee’nin uzaydan bir meteoru Macera Şehri’ne düşürmesi sonucunda çıkan karmaşayı çözmeye çalışıyorlar. Bu meteorun içinde saklı bazı küçük kristaller kahramanlarımıza süper güçler kazandırıyor. Böylece kazandıkları çeşitli süper yeteneklerle daha aktif oluyorlar. Önceki filmin kötüsü olan belediye başkanı Humdinger da Vee ile birlik olunca şehir yine kaos içinde kalır çünkü onlar da aynı kristallerin peşindelerdir. 

Ekibin fiziksel olarak en küçük üyesi olan Skye için süper kahraman olmak en büyük hayalinin gerçeklemesidir. Ancak bir hatasını telafi etmek isterken yeni bir hataya daha sebep olunca arkadaşlarına güvenmeyi ve dayanışmayı öğrenir tekrar.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Paw Patrol filmleri aksiyon ve komedi arasındaki dengeyi dizi bölümlerinden daha iyi kuruyor şimdilik. Paw Patrol Süper Film’in hikayesi önceki filmden daha iyi değil ama aynı eğlence-aksiyon dengesi burada da güzel kurulmuş. Süper kahraman olmak-olamamak meselesi artık sakız gibi çiğnendi durdu defalarca ve şekeri çoktan eridi bitti. Üstelik Paw Patrol’ün özelliği bu yetenekli kahraman köpeklerin süper güçlere ihtiyaç duymamalarıydı. Zaten yüksek teknolojili araç gereçleri onların yanındaydı. O yüzden varolan kalıba tam oturamıyor bu tema.

Ancak yine de komedi-aksiyon karışımı iyi. Mesajı ise; birilerine yardımcı olmak için büyük güçlere ve çok güçlü bir fiziğe muhtaç değilsin, çünkü en güzel güç dayanışmayla ortaya çıkar.

Gelgelelim filmin başında gösterilen "Kaşif Dora" kısa filmi ise çok çok başarılı. Çizgi dizisinde de olduğu gibi seyirci koltuklarında oturan özellikle okul öncesi çocukları da hikayenin içine katmayı başaran minik, tatlı bir öykü anlatmakta... * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/korku ögeleri: **
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: ***

 


Yorum Yap