NANNY MCPHEE: BÜYÜK PATLAMA    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

İlk film kadar iyi bir hikaye dokusu taşımasa da aynı tonu koruyan bir fantastik komedi.

Bu sefer Dadı McPhee, kocasının savaşa gitmesinden sonra hayvanlarla dolu aile çiftliğini tek başına çekip çevirmeye çabalayan genç anne Bayan Green'in yardımına geliyor. Üç çocuk zaten babalarını özlemektedir ve bazen istemeden de olsa annelerinin yükünü huysuzluklarıyla arttırmaktadırlar. Bir de tüm bunlar yokmuş gibi bir süreliğine aileleri tarafından yanlarına gönderilen züppe kuzenlerle de uğraşmak zorundadırlar. Dadı McPhee, çocukların ve Bayan Green’in sorunlarını çözmek için tatlı sert üslubunu tekrar harekete geçirir.
Bu arada Bayan Green'in çalıştığı dükkanda yaşanan sorunlar ve çiftliği elinden almaya çalışan kayınbirader Phil Amca da diğer başedilmesi gereken sorunlardır.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Bu sefer Dadı McPhee ilk filme göre biraz daha yumuşak ve daha az ürkütücü. İlk filmde zaman zaman biraz sert bir disiplin uyguluyordu ama ilk filmin de eğlencesi en çok oradan çıkıyordu doğrusu. Bu sefer çocuklar daha özgürler ve kendi iradelerini ve kararlarını daha çok vurguluyorlar. Bir de filmin ortalarında bir yerde çocuklara babalarının savaşta şehit düştüğü haberi geliyor. Bu sahnede hassas çocuklar üzülebilirler. Ama filmin bundan sonrası çocukların bu habere inanmayıp babanın gerçek akıbetini öğrenmek için harekete geçmelerine odaklanıyor. Tabi ki her şey tatlıya bağlanıyor bir şekilde.   

Film çocukların cesur, atak, kararlı ve birbirlerine karşı anlayışlı olmalarını öğütlüyor. Bu arada sürekli geğiren bir karga var filmde. Borcunu ödemesi için sürekli iki zorba kadın tarafından tehdit edilen Phil amcanın çocukların gerçek amcası olması da çocuklara açıklanması gereken bir detay. Elbette ilk filmdeki gibi çizgi film şiddeti bazı esprili sahnelerde komedi aracı olarak kullanılıyor. 

Film birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de “Genel İzleyici” sınıfıyla oynamıştı. Ama 6-7 yaşlarından itibaren ailece izlenmesi daha doğru olur. Filmi Google Play, iTunes ve BeinConnect gibi kanallardan bulabilirsiniz. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: *
Şiddet/korku ögeleri: **
Argo kullanımı: *
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap

BAK ŞU KÖPEĞE   7 +

6.1 /10

Çok hafif ama eğlenceli bir aile komedisi. Devamı

Süre: 97 dk. Yapım Yılı: 2006

Yönetmen: Brian Robbins

Oyuncular: Tim Allen, Robert Downey Jr., Kristin Davis, Danny Glover, Joshua Leonard

KİTAP HIRSIZI   13 +

7.0 /10

Uyarlandığı ünlü kitap gibi içinde karanlık ve sert olayların da yaşandığı dokunaklı bir İkinci Dünya Savaşı hikayesi. Devamı

Süre: 131 dk. Yapım Yılı: 2013

Yönetmen: Brian Percival

Oyuncular: Sophie Nélisse, Geoffrey Rush, Emily Watson , Nico Liersch

NANNY MCPHEE: BÜYÜK PATLAMA   7 +

6.7 /10

İlk film kadar iyi bir hikaye dokusu taşımasa da aynı tonu koruyan bir fantastik komedi. Devamı

Süre: 109 dk. Yapım Yılı: 2010

Yönetmen: Susanna White

Oyuncular: Emma Thompson, Maggie Gyllenhaal, Ralph Fiennes , Asa Butterfield, Rhys Ifans, Maggie Smith

SİHİRLİ DADI NANNY McPHEE   7 +

7.0 /10

Mary Poppins’in izinden giden; hırçın çocuklara iyi gelen esprili ve fantastik bir dadı hikayesi. Devamı

Süre: 97 dk. Yapım Yılı: 2005

Yönetmen: Kirk Jones

Oyuncular: Emma Thompson, Colin Firth, Angela Lansbury, Kelly Macdonald, Thomas Brodie-Sangster