MANHATTAN’DA SİHİR 2    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

15 yılın ardından devam eden sihirli bir hikaye..

Manhattan’da Sihir” filmini izleyenler hatırlarlar; prenses Giselle kendi evreninden günümüz New york’una kaçarak dul avukat Robert’ı bulmuştu. Giselle'in peri masalı hayatından vazgeçerek Robert ile evlenmesinin üzerinden tam on beş yıl geçmiştir fakat Giselle hâlâ dünya yaşamına uyum sağlamakta zorlanıyordur. Peri masalı hayatını özlediği için daha sakin bir yere taşınmaya karar verir çiftimiz. Monroeville'de bir banliyöye taşınınca işlerin yoluna gireceğini umarlar ancak daha da zorlaşır. Robert'ın kızı Morgan ile çocukken çok iyi anlaşan Giselle'in kendi çocuğu olması ve Morgan'ın da artık genç bir kıza dönüşmesi ile aralarına bir mesafe girer. Ayrıca yeni taşındığı mahallesindeki komşusu Malvina da Giselle’in samimiyetine güvenmemektedir. Mutlu sonu bulmanın kolay olmadığını fark eden Giselle, yardım için büyülü bir asaya başvurur ve yanlışlıkla tüm kasabayı gerçek bir peri masalına dönüştürerek ailesinin gelecekteki mutluluğunu da tehlikeye atar. Giselle'in büyüyü tersine çevirmesi için çok az zamanı vardır, fakat işler giderek daha kötü bir hal almaya başlar..


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Disenchanted” ilk film gibi başarılı bir müzikal, fakat küçük çocukların dikkatini ilk film kadar çekmeyi başaramayabilir. Hikayenin ana kahramanı Giselle olsa da devam filminde daha çok anne – kız ilişkisi ön plana çıkıyor. İlk filmdeki küçük kız Morgan, artık büyüdüğü için filmdeki önemli noktalar da onunla beraber değişmiş. Eğlenceli bir masal olarak başlasa da giderek yoğun bir duygusallıkla ilerliyor hikaye. Giselle ve Robert’ın kendi çocuklarının olması aslında içten içe Morgan'a kendini dışlanmış hissettiriyor. Giselle de yaptığı büyü yüzünden farkında olmadan kendisini de kötü bir üvey anneye dönüştürüyor. Morgan onun öz kızı değildir ama yaşadıklarından sonra aralarındaki sevginin gücünü daha da pekiştirmeyi başaracaklardır. Film bütün pozitif mesajlarının yanısıra, eski tip prenses masallarının da artık biraz demode olduğunu söylüyor çocuklara.

Filmin müzikleri ilk filmdeki kadar hareketli olmasalar sıkıcı değiller. Şiddet sahnesi yok fakat bazı yerlerde sözlü şiddet olduğunu, ayrıca Morgan’la ilgili de bazı romantik sahnelerin bulunduğunu da belirtelim.

“Manhattan’da Sihir” filminin devam film "Disenchanted"ı Disney+'da izleyebilirsiniz. * Su Karacan 


Pozitif mesajlar: ****
Flörtöz durumlar: **
Şiddet/korku ögeleri: -
Argo kullanımı: **
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap