KUNG FU PANDA 2    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

En az ilki kadar özel, eğlenceli ve duygusal bir devam filmi var karşımızda.

Eski Çin’de Gongmen Şehri’ni yöneten tavuskuşları, havai fişekleri icat ederek şehre refah ve neşe getirmiştir. Ancak oğulları Lord Shen onların karanlık yönünü keşfettiğinde, ailesi endişelenir ve bir falcıya danışır. Falcı, Lord Shen’in bu karanlık yolda yürüyeceğine devam ettiği sürece, günün birinde onu siyah beyaz bir savaşçının mağlup edeceğini söyler. Makus talihini yenmek için şehirdeki tüm siyah beyaz savaşçıları yani pandaları ortadan kaldıran Shen, şehirden sürülür. Shen de intikamını almak için tehlikeli bir silah ve kurt ordusuyla, Çin’i boyunduruğu altına almak için geri döner. Bu sefer hem şehri hem de kung fu’yu kurtarmak Po ve Korkusuz Beşli’nin elindedir.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Sevilen animasyon serilerinden Kung Fu Panda’nın ikinci filminde Po, tehlikeli bir düşmanı alt etmeye çalışırken aynı zamanda kendi geçmişiyle yüzleşip iç huzuru bulmaya çalışıyor. Tüm bu konuyu kapsayan 90 dakikalık zaman diliminde Gongmen Şehri’nin renkli atmosferi ve orada Po’nun kurtlarla kapışması bir hayli eğlenceli sahneler vaadediyor. Ama özellikle Po’nun geçmişiyle hesaplaşması ve babasıyla olan anları, bu filmi şüphesiz daha özel kılıyor. İlk filmde Po’nun babasının bir kaz olmasını yüksek ihtimal çoğu seyirci yadırgamıştır. Senaristler de ikinci filmde bu açığı kapatmaya yoğunlaşmışlar. Po evlatlık bir şekilde büyütülse bile, Mr. Ping’in onu öz evladı gibi şefkat ve sevgiyle büyütmesi bu filmi özel kılan detaylardan biri. Çünkü aynı kanı taşımadan da birbirini seven ve kollayan insanlar aile oluşturabilir. Çocuklara bunu göstermesi açısından değerli bir film “Kung Fu Panda 2”. İkinci özel yanı, ana karakterinin geçmişle hesaplaşması. Birçok filmde karşımıza çıkan bir tema olsa da çocuklar için sıkıcı ve ağır gelebilir. Ancak biraz daha ilerleyen yaşlarda (orta okul, lise gibi) bunu düşünmeleri için güzel bir zemin oluşturacağını da hatırlatalım. Zamanında yapılan pişmanlıkları ya da travmatik hadiseleri sineye çekmek ve tıpkı ilk filmde Usta Oogway’in belirttiği gibi şimdiyi düşünmek insanı daha huzurlu kılabilir. Tıpkı bu filmde Po’nun yaptığı gibi.

İlk filme göre şiddet ve dövüş sahneleri biraz daha azaltılmış olsa da kötü karakter Lord Shen’in bazı sahnelerinde ufak tefek korkutucu anlar olabilir. Lord Shen’in siyah ve kırmızı renklerin ağırlıkta olduğu damgaların rahatsızlık verme ihtimali yüksek Zira Po’nun travma yaşamasına da sebebiyet verdiği için çocuk seyircilerin de bu sahneleri yalnız başına izlememesini tavsiye ediyoruz. Ayrıca  Lord Shen’in bulunduğu karanlık mekanın gösterildiği sahneler de yer yer ürkütücü olabilir.

“Kung Fu Panda 2”, ülkemizde Netflix, Itunes ve Google Play üzerinden izlenebiliyor. Hem orijinal hem de Türkçe dublajlı versiyonu mevcut. * Furkan Erkan 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: -
Korku/şiddet ögeleri: *
Argo kullanımı: -
Alkol/sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap

BAK ŞU KÖPEĞE   7 +

6.1 /10

Çok hafif ama eğlenceli bir aile komedisi. Devamı

Süre: 97 dk. Yapım Yılı: 2006

Yönetmen: Brian Robbins

Oyuncular: Tim Allen, Robert Downey Jr., Kristin Davis, Danny Glover, Joshua Leonard

KİTAP HIRSIZI   13 +

7.0 /10

Uyarlandığı ünlü kitap gibi içinde karanlık ve sert olayların da yaşandığı dokunaklı bir İkinci Dünya Savaşı hikayesi. Devamı

Süre: 131 dk. Yapım Yılı: 2013

Yönetmen: Brian Percival

Oyuncular: Sophie Nélisse, Geoffrey Rush, Emily Watson , Nico Liersch

NANNY MCPHEE: BÜYÜK PATLAMA   7 +

6.7 /10

İlk film kadar iyi bir hikaye dokusu taşımasa da aynı tonu koruyan bir fantastik komedi. Devamı

Süre: 109 dk. Yapım Yılı: 2010

Yönetmen: Susanna White

Oyuncular: Emma Thompson, Maggie Gyllenhaal, Ralph Fiennes , Asa Butterfield, Rhys Ifans, Maggie Smith

SİHİRLİ DADI NANNY McPHEE   7 +

7.0 /10

Mary Poppins’in izinden giden; hırçın çocuklara iyi gelen esprili ve fantastik bir dadı hikayesi. Devamı

Süre: 97 dk. Yapım Yılı: 2005

Yönetmen: Kirk Jones

Oyuncular: Emma Thompson, Colin Firth, Angela Lansbury, Kelly Macdonald, Thomas Brodie-Sangster