KİRPİ LATTE VE BÜYÜLÜ TAŞ    5+

6 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Unutulmaz değil ama sempatik ve bol pozitif mesajlı bir Avrupa animasyonu...

Bu Almanya – Belçika ortak yapımı animasyon, kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya kalan bir ormana götürüyor bizi. Kirpi Latte hareketli, meraklı ve enerji dolu bir kız kirpidir. Latte akran zorbalığına maruz kalan sincap arkadaşına yardım ederken birlikte bir hataya imza atarlar. Ormandaki bazı hayvanların son kalan sularını yanlışlıkla dökerler.

Hayvan konseyi toplantısı sırasında bir hayvan sihirli bir su taşından bahseder. Bu sihirli taş ormana yeniden su getirmelerini sağlayacaktır. Ama birinin onu bulup getirmesi gerekiyordur. Latte cesur bir hamleyle kendisini görevlendirir ve yola çıkar. Sincap, Latte’nin gittiğini görünce onu yolda yakalar, amacı en başta onu geri döndürmek olsa da sonra birlikte aramaya karar verirler. Ancak sık sık tartışıyorlardır ve bu yol tehlikelerle, sürpriz karşılaşmalarla doludur...


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Kirpi Latte ve Büyülü Taş” bolca pozitif mesaj barındıran sempatik bir animasyon. Birbiriyle sürekli tartışan iki arkadaş, dayanışmanın, iletişimin önemini öğrenirler bu yolculuk sırasında. Sorumluluklarını yerine getirmeye çalışırlarken çeşitli hayat dersleri de alıyorlar. Tehditler karşısında zekalarını kullanarak kurtulmayı da öğreniyorlar diğer yandan.

Kahramanlarımızın karşısına çıkan kötü kurt ve dev ayı kral karakterleri bazı sahnelerde anlık korkutucu olabiliyorlar. Ama kötü karakterler dahil genellikle tüm karakterler olabildiğince sempatik çizilmişler.  

Filmin Türkçe dublajı da başarılı yapılmış. Film ülkemizde vizyonu sırasında ‘genel izleyici’ sınıfı almış. 3-4 yaşlarndaki bazı hassas çocuklar için bazı sahneler biraz ürkütebilir... BluTV'den izlenebiliyor. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ****
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/Korku ögesi: *
Argo Kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap