HELLO NINJA    4+

0 /10
1 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Okul öncesi çocuklar için, pozitif mesajları bol, maceralı bir çizgi dizi...

Netflix çocuk dizisi “Hello Ninja”da Wesley ve Georgie aynı mahallede yaşayan iki arkadaştır. Bir de hiç yanlarından ayırmadıkları kedi Pretzel var. Bu eğlenceli üçlü, mahallelerinde yaşanan kimi küçük vakaları çözmeye çabalıyorlar. Meseleler gerçekten gündelik sorunlar üzerine kurulu; kayıp bir tavşanı bulmak, başka bir bahçede kaybolmuş bir frizbiyi aramak, dökülen bir reçel kavanozunu temizlemek vs. Wesley’in büyükannesi Baa-Chan çocuklara her bölümde uzakdoğu felsefesinden yola çıkarak bazı öğütler vermekte. Onlar da zengin hayal güçlerini kullanarak birer ninjaya dönüşmekteler. Kurdukları fantastik bir evrende her sorunu kendileri için heyecanlı maceralara çevirerek çözerler.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Büyükanne Baa-Chan, çocuklara olaylara soğukkanlı bakmak, takım olmak, yardımlaşmak, sabırlı olmak, sorumluluk almak gibi erdemleri öğretmek için giriyor devreye. Çocuklar da sonrasında süper kahraman mantığıyla iki küçük ninjaya dönüşüp sorunları çözüyorlar.

Doğrusu oldukça sempatik karakterler ve sıkıcı olmayan bölüm senaryoları hazırlanmış. Animasyon tekniği anlamında çok özel bir durum yok. Hatta biraz basit kaldığını da söyleyebiliriz. Ama hareketli maceralar içeren bir diziye göre çok da göz yormayan bir tercih yapılmış. Benzer dizilerden farklı olarak yetişkinlerin de bazen görünmesi ve hatta büyük annenin yaptığı mentorluk da hedefi vuran detaylar.  

Her bölümde çocukların fantastik dünyasındaki problemi tarif eden ve ‘korkunç olmayan’ bir ejderha görünüyor. Bazı sahnelerde çocuklar tehlikeli durumların içinde kalıyorlar, ama bu sahnelerde özellikle kedi Pretzel’in komik halleri ve muzırlıkları durumları yumuşatıyor.

Şu anda Netflix’te 2 sezonda toplam 20 bölüm bulunuyor. Bölümler 12-13 dakika sürüyor. 2. sezonun maceraları biraz daha aksiyona dayalı gibi. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ****
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/korku ögeleri: -
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap

elif emir

24 Mayıs 2021 Pazartesi

4 yaşındaki kızım çok seviyor. Birlikte izliyoruz. Çocukları cesaretlendiren ve hayal gücünü geliştiren bir seri.