ÇELİK YUMRUKLAR    12+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Robot dövüşleri arasında gelişen bir baba-oğul hikayesi...

“Çelik Yumruklar” hayali bir yakın gelecekte geçiyor. Boks sporu farklı bir şekilde geliştirilmiş. Büyük ve çevik robotların dövüştürüldüğü bir müsabaka halini almış. Eski boksör Charlie geçimini robot dövüşleriyle sağlamaya çalışmaktadır ancak son zamanlarda şansı hiç yaver gitmemektedir. Yeraltı dövüşlerinden kurtulup profesyonel müsabakalara katılmaya çalışmaktadır ancak yüklü bir borcun altında ezilmektedir. Tam bu sırada eski karısının ölümünden dolayı yıllardır ayrı kaldığı küçük oğlu Max’i bir süreliğine yanına almak zorunda kalır. Aralarındaki soğuk ilişki Max’in bir rastlantı sonucunda bulduğu eski bir robotu dövüşlere sokma fikriyle biraz ısınmaya başlar. Baba-oğul çeşitli atışmalar yaşasalar da giderek bir iş ortaklığına doğru yola çıkarlar. Bir süre sonra aralarındaki gerçek sevgi de ortaya çıkar.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Çelik Yumruklar” başta Rocky olmak üzere pek çok boks ve spor filminin bildiğimiz formülüne biraz Bumblebee teması ekliyor. Ortaya çıkan karışımı izlemek keyifli. Ancak dövüşenler robot da olsalar, şiddet içerikli sahneler yaşanıyor. Max’in robotuna duygusal bir bağlanma yaşatıldığı için maçlarda onun sık sık yumruk yemesi, bozulması ve bir yerlerinin kopması küçük seyircileri fazlasıyla endişelendirebilir.

Max’in özgüveni yüksek bir çocuk olması güzel ama zaman zaman bahis dünyasına dahil olması çok da sevimli bir tablo çizmiyor. Charlie’nin babalıkla ilgili bazı tavırları da elbette sorunlu. Ancak bir şekilde sonlara doğru gerçek babalığın ne olduğunu öğreniyor.

Ailece de izlenebilecek keyifli bir film “Çelik Yumruklar” ülkemizde sinemalarda 7+ yaş sınıfı almıştı. Ama içerdiği yoğun dövüş sahneleri yüzünden bizim tavsiyemiz 12+

“Çelik Yumruklar” Netflix'te Türkçe dublaj desteğiyle izlenebilmekte. * Burak Göral


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar  **
Şiddet / Korku öğeleri  ***
Argo Kullanımı  **
Alkol – Sigara kullanımı  **
Oyuncak isteme potansiyeli ***


Yorum Yap