BÜYÜK MACERA    6+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

ABD – Rusya ortak yapımı kaba saba bir mizah anlayışı içeren animasyon.

Ana karakterlerimiz olan ayı MicMic ve Tavşan Oscar’ı tanıdıktan sonra asıl hikaye postacı bir leyleğin bir bebek pandayı yanlışlıkla ailesi yerine MicMic’in kapısının önüne bırakmasıyla başlar.  

O zamana kadar sakin ve düzenli bir hayatı olan MicMic’in bütün yaşam düzeni bir anda bozulur. Bebeği gerçek ailesine teslim etmek için hemen yola koyulurken, bu yolculuğunda ona biraz fazla hareketli bir yapıya sahip ve sık sık başına dert açan komşusu Oscar eşlik edecektir. Maceralı yolculukları sırasında korkak bir kurt, geveze bir pelikan ve duygusal bir kaplanla da karşılaşırlar.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Doğrusu daha önce "Madagaskar" serisinin senaryo ekibinde de çalışmış bir ismin katkıda bulunduğu bu hikaye çok da yaratıcı fikirler barındırmıyor. Elbette ekip ruhu, dayanışma ve arkadaşlık vurguları yapılıyor. Karakterler hikaye ilerledikçe başkalarının fikirlerine ve kişiliklerine saygı duymayı öğreniyorlar. Daha ilk sahnede gözüken kötü piton yılanı küçük çocukları biraz korkutabilir. Sonrasında da sık sık kahramanları kovalıyor, tehlikeye düşürüyor. Aslında bütün karakterler de biraz fazla bağırgan ve yaygaracılar. Bu yüzden komikliklerle renklendirilmeye çalışılmış aksiyon sahneleri de biraz fazla düşmeli kalkmalı. MicMic ve Oscar çizgi film şiddeti diyebileceğimiz sahneler eşliğinde sık sık ölüm tehlikesi yaşıyorlar. Bu anlamda biraz kaba saba bir mizah anlayışı var filmin.  Türkiye’deki vizyonu sırasında “genel izleyici” sınıfı almış ama bizce 6 yaşın altı için biraz fazla şiddetli.

Filmi Türkçe dublaj desteğiyle Apple TV’de veya Youtube’da izleyebilirsiniz... * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/korku ögeleri: **
Argo kullanımı: *
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap