BÜYÜK MACERA 2: SÜRPRİZ MİSAFİR    6+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

İlk filmdeki hikayeyi neredeyse tekrarlayan bir devam filmi.

2019’daki ilk filmin devamı niteliğindeki “Büyük Macera 2”de ilk filmde tanıdığımız MicMic ve tavşan Oscar’ı bıraktığımız gibi buluyoruz yine. Birbirleriyle sürekli atışsalar da birbirlerinin en iyi arkadaşlarıdırlar. Ama bu arada ormanda bir başkanlık seçimi hazırlığı vardır. Başkanlık seçimlerindeki en önemli kurallardan biri adayların ebeveyn olması zorunluluğudur. Adaylardan biri olan boz ayı John Grizzly ve eşi yakında yavru bir ayı beklediklerini, yolda gelmek üzere olduğunu belirtirler komiteye bildirir. Ancak belli ki başkanlığı kendi çıkarları için kullanacak olan akbaba rakibi Don Vulture, destekçileriyle birlikte yavru ayıyı taşıyan leylek Karl’a komplo kurarlar. Böylece yavru ayı ulaşması gereken adrese değil yine bizim MicMic ve Oscar’ın önüne düşer. İkili yine yanlış adrese gelmiş bir yavruyu seçim tamamlanmadan önce doğru ebeveynlere ulaştırmak için maceralı bir yolculuğa çıkarlar. 


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


İlk filmdeki gibi karakterler birbirleriyle sık sık bağırarak konuşmakta. Hikaye de zaten ilk filmin neredeyse aynısı. Önceki filmde de olduğu gibi ekip dayanışması, aynı amaç için harekete geçme gibi pozitif mesajlar vurgulanmakta. Ama oradakinden daha eğlenceli bir iki  sahne yaratılabilmiş.

Ama yine ilk filmde olduğu gibi çizgi film şiddeti; çarpma, vurma, düşme gibi sahnelerde kendisini göstermekte. Ölüm sahnesi ya da yaralanma yok ama sık sık karakterler tehlikeler yaşıyor. Filmin kötü karakterleri olan akbabalar ve sırtlanlar ise ilk filmdeki piton yılanı kadar korkutucu görünmüyor.

MicMic yeni tanıştığı dişi ayı Michaela’ya aşık oluyor. Bir sahnede de dişi bir leylek, Karl’a iltifat ediyor ve ona ‘senin yumurtanı taşımak istiyorum’ diyor.

Film ülkemizde 6A almış. Ancak ilk filmdeki gibi biz yine de 6+ tavsiye ederiz. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: **
Şiddet/korku ögeleri: **
Argo kullanımı: *
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap