BOLT    6+

1 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Yaratıcı senaryosu, sempatik karakterleri ve dinamik yapısıyla ilgi çeken bir macera...

‘Süper köpek’ Bolt için her yeni gün macera, tehlike ve entrikalarla doludur. En azından kameralar stop edinceye kadar… Çok sevilen bir televizyon dizisinin starı olan Bolt’un yanlışlıkla Hollywood’dan New York’a götürülmesiyle hayatında yepyeni bir sayfa açılır. Biricik sahibesi ve rol arkadaşı Penny’e yeniden kavuşabilmek için ülke sınırlarını aşan bir yolculuk yapmak zorundadır. Öncelikle kamera karşısındaki tüm yeteneklerinin aslında bir yalan olduğunu anlar. Mittens adlı sokağa atılmış bir ev kedisiyle Rhino adlı televizyon delisi bir hamsterin yardımını alan Bolt, kahraman olmak için süper güçlerle donatılmaya gerek olmadığını keşfedecektir. Zaman geçtikçe yaşadıkları ve yeni tanıdığı arkadaşlarla güzel bir kişisel gelişim süreci yaşayacak ve dayanışmanın önemini kavrayacaktır.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Süper güçlere sahip olduğunu düşünürken bunun sadece efekt tasarımcıları tarafından gerçekleştirildiğini öğrendikten sonra, süper değil normal bir köpek olduğunu anlayıp gerçek kişiliğini bulan, sevmenin ve biri tarafından çok sevilmenin değerini anlayan Bolt’un macerası 2008’de En İyi Animasyon dalında Oscar’a aday olmuştu.

Elbette hikaye gereği Bolt bir sürü tehlikeli sahneye maruz kalıyor. Özellikle de rol aldığı dizideki aksiyon sahneleri sırasında... Ama yapımcılar bu sahneleri akıllıca çözmüş. Mesela Bolt’un rol aldığı TV dizisindeki şiddet efektlerini film ekibinin yaptığını seyirciye gösteriyorlar. Bu hem komik esprilere neden oluyor hem de film çekimlerinin nasıl yapıldığına dair çocuklara küçük bilgiler veriyor. Ancak finalde çıkan büyük yangın sahnesi küçük bir endişe yaratabilir bazı hassas çocuklarda.

6+ yaşlardaki çocuklar için oldukça eğlenceli, hareketli ve gayet sempatik bir film olan “Bolt” Disney+'ta Türkçe dublajla izlenebiliyor. 


Pozitif Mesajlar  ****
Flörtöz Durumlar  *
Şiddet / Korku öğeleri  **
Argo Kullanımı  - 
Alkol – Sigara kullanımı  -
(Köpek) isteme potansiyeli  ****


Yorum Yap