BOLT    6+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Yaratıcı senaryosu, sempatik karakterleri ve dinamik yapısıyla ilgi çeken bir macera...

‘Süper köpek’ Bolt için her yeni gün macera, tehlike ve entrikalarla doludur. En azından kameralar stop edinceye kadar… Çok sevilen bir televizyon dizisinin starı olan Bolt’un yanlışlıkla Hollywood’dan New York’a götürülmesiyle hayatında yepyeni bir sayfa açılır. Biricik sahibesi ve rol arkadaşı Penny’e yeniden kavuşabilmek için ülke sınırlarını aşan bir yolculuk yapmak zorundadır. Öncelikle kamera karşısındaki tüm yeteneklerinin aslında bir yalan olduğunu anlar. Mittens adlı sokağa atılmış bir ev kedisiyle Rhino adlı televizyon delisi bir hamsterin yardımını alan Bolt, kahraman olmak için süper güçlerle donatılmaya gerek olmadığını keşfedecektir. Zaman geçtikçe yaşadıkları ve yeni tanıdığı arkadaşlarla güzel bir kişisel gelişim süreci yaşayacak ve dayanışmanın önemini kavrayacaktır.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Süper güçlere sahip olduğunu düşünürken bunun sadece efekt tasarımcıları tarafından gerçekleştirildiğini öğrendikten sonra, süper değil normal bir köpek olduğunu anlayıp gerçek kişiliğini bulan, sevmenin ve biri tarafından çok sevilmenin değerini anlayan Bolt’un macerası 2008’de En İyi Animasyon dalında Oscar’a aday olmuştu.

Elbette hikaye gereği Bolt bir sürü tehlikeli sahneye maruz kalıyor. Özellikle de rol aldığı dizideki aksiyon sahneleri sırasında... Ama yapımcılar bu sahneleri akıllıca çözmüş. Mesela Bolt’un rol aldığı TV dizisindeki şiddet efektlerini film ekibinin yaptığını seyirciye gösteriyorlar. Bu hem komik esprilere neden oluyor hem de film çekimlerinin nasıl yapıldığına dair çocuklara küçük bilgiler veriyor. Ancak finalde çıkan büyük yangın sahnesi küçük bir endişe yaratabilir bazı hassas çocuklarda.

6+ yaşlardaki çocuklar için oldukça eğlenceli, hareketli ve gayet sempatik bir film olan “Bolt”un DVD’si ülkemizde çıkmıştı. iTunes ve BeinConnect’ten de izlenebilmekte.


Pozitif Mesajlar  ****
Flörtöz Durumlar  *
Şiddet / Korku öğeleri  **
Argo Kullanımı  - 
Alkol – Sigara kullanımı  -
(Köpek) isteme potansiyeli  ****


Yorum Yap

CANAVARLAR YARATIKLARA KARŞI  

7,0 /10

Eğlenceli aksiyon sahneleriyle dikkat çeken, bol şamatalı fantastik öğeleri olan akıcı bir animasyon. Devamı

Süre: 94 dk. Yapım Yılı: 2009

Yönetmen: Rob Letterman, Conrad Vernon

Oyuncular: Reese Witherspoon (ses), Seth Rogen (ses), Hugh Laurie (ses), Kiefer Sutherland (ses)

ROBOTLAR  

7,0 /10

Bu 2005 yapımı keyifli film; biraz kenarda kalmış, çok popüler olamamış, devamı getirilmemiş, halbuki çok güzel mesajları olan eğlenceli ve parlak bir animasyon. Devamı

Süre: 91 dk. Yapım Yılı: 2005

Yönetmen: Chris Wedge

Oyuncular: Ewan McGregor (ses), Halle Berry (ses), Mel Brooks (ses), Paula Abdul (Ses)

CAN DOSTLAR  

7,0 /10

Apartman çocukları uzun zamandır ihmal ettikleri parklara geri dönmeye karar verirlerse. Devamı

Süre: 103 dk. Yapım Yılı: 2019

Yönetmen: Tuğçe Soysop

Oyuncular: Selim Bayraktar, Berat Efe Parlar, Esat Polat Güler

ARKADAŞIM TİLKİ  

7,4 /10

“Arkadaşım Tilki”, kırsal bir bölgede yaşayan bir ailenin küçük kızının evcilleşme imkanı bulunmayan türden bir tilki ile geliştirdiği arkadaşlığını “Ayı” (L’ours) filmindeki gibi yarı-belgesel formunda anlatan güzel bir Fransız filmi. Devamı

Süre: 92 dk. Yapım Yılı: 2007

Yönetmen: Luc Jacquet

Oyuncular: Bertille Noël-Bruneau, Isabelle Carré, Thomas Laliberté