BENJİ    8+

8.7 /10
2 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Akıllı ama kimsesiz bir sokak köpeği, onunla tanıştıktan sonra kaçırılan iki çocuğun hayatını kurtarıyor.

Akıllı köpek Benji ilk kez 1974 yılında çekilen filmle çıktı çocukların karşısına. İlk “Benji” filmi sevilince bir sürü devam filmi geldi. Ülkemizde de bir dönem çocuklarının hatırladığı kahraman bir köpektir.

Netflix için çekilen bu yeni “Benji” filmi de 1974’teki orijinalinin yeniden çevrimi. Babalarını kaybetmiş iki hüzünlü kardeşle tanışıyoruz önce. Aileyi tek başına geçindirmeye çalışan anneleri, eşinin kol saatini rehinciye satmak zorunda kalmıştır. İki kardeş babalarının saatini rehinciden geri alabilmek için harçlıklarından para biriktiriyorlardır. Bir gün yine rehinciye gidip biriktirdikleri kadarını teslim edeceklerken dükkana giren iki soyguncu tarafından kaçırılırlar. Ancak çocukların daha önce tanıştığı ama annelerinin bakamayız dediği için yine sokağa terketmek zorunda kaldıkları Benji yardımlarına koşar.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


2018 yapımı Benji filmi rahatça ve akıcı bir şekilde izlenen eski çocuk filmleri tadında. Benji’nin çok zeki bir köpek oluşu ve hikayenin içerdiği heyecan çocukların hoşuna gidecektir. İki çocuk oyuncu da çok iyi. Benji’de izlediğimiz köpek de gerçekten iyi bir oyuncu!

Çocukların kötü adamlar tarafından kaçırılması hassas çocukları korkutabilir. Sonlarına doğru yaşanan bazı gelişmeler (Benji bir süre öldü sanılıyor) çocukları biraz endişelendirebilir ama sabırlı olmalarını söyleyin, her şey sonunda tatlıya bağlanıyor. Yoğun bir hayvan sevgisiyle çekilmiş ve izleyenlere de bu duyguyu veren, zaman zaman çocukları biraz endişelendirebilecek küçük detayları da bulunan “Benji”, 8+ yaşlar içn uygun sayılabilecek bir aile filmi.

Netflix’den izlenebiliyor... 


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar -  
Şiddet / Korku öğeleri **
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
(Köpek) isteme potansiyeli  *****

Orijinal Adı:

Benji

Yönetmen:

Brandon Camp

Tür:

Macera Dram Aile

Ülkesi:

ABD

Yapım Yılı:

2018

Süresi:

87 dk


Yorum Yap

gıtlamış tavuk

22 Mart 2020 Pazar

çok güzel. Köpek çok azimli

FIRAT YILDIRIM

12 Nisan 2020 Pazar

Ailece eve kapandığımız bugünlerde"Sinema Saati"düzenledik.Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.Sloganımız "Benji"ailecek izlenmeli