BABAM BİR ÖDÜL AVCISI (1. sezon)    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Çocuklar için aksiyon dozu yüksek, bir bilim-kurgu animasyon dizisi...

8 yaşındaki Sean ve ablası Lisa’nın anne babası ayrılmış, ayrı evlerde yaşıyorlardır. Ama ebeveynleriyle ayrı zamanlar geçirmektedirler. Çocuklarda bazı problemler var. Sean’ın gözünde bir tik vardır mesela, doktor stresten kaynaklı olduğunu söylemiştir. Lisa’nın ise kendi yaşıtı kızlardan farklı bir dünyası var. Mesela okulda kumar oynattığı için şikayet almış. Sean’a göre daha sert bir mizaca sahip.

Anneleri bir hafta sonu gezisi için çocukları babaları Terry’e bırakır. Ancak tam o akşam gizemli bir adam Terry’e bir iş teklifinde bulunur. O da çocukların büyükannelerini çağırır ve işe gider. Ancak babalarının arabasına saklanan çocuklar büyük bir sürprizle karşılaşırlar. Kamyon şoförü olduğunu sandıkları babaları Terry, aslında kainatın farklı gezegenlerinde suçluları kovalayan bir ‘ödül avcısı’dır! Terry peşine düştüğü tehlikeli bir suçluyu çocukları da yanındayken kovalamak zorundadır artık!


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Babam Bir Ödül Avcısı”, aksiyonu yüksek, sürprizli hikayesiyle oldukça da dinamik bir animasyon dizi. Hem komik hem heyecanlı. Ancak bazı sahnelerde biraz şiddet var. Silahlı ve silahsız çatışmalar, kavga ve patlama sahneleri bolca bulunuyor. Bazı sahneler biraz karanlık ve gerginlik yaratan anlara da rastlanmakta. 7. bölümün sonunda ana karakterlerden biri öldü sanılıyor mesela. Birçok sahnede lazer silahlar kullanılmakta. Lisa’nın kağıt oyunlarına karşı doğal bir yeteneği var! Terry de bazen örnek bir ebeveynlik göstermiyor pek. Ama çocuklarıyla arasındaki ilişki yine de samimi ve eğlenceli. Ayrı yaşayan anne-baba meselesi de son bölümde bir şekilde tatlıya bağlanıyor. 

İlk bölümün hemen başlarında çocuklar birbirleriyle konuşurlarken “aptal”, “salak” gibi sıfatlar kullanıyorlar bazı diyaloglarda. Sean’ın tiki var diye oyun arkadaşları ona “tikli” lakabı takmışlar.

İki kardeş yaşadıkları bu büyük macera sırasında kendilerini geliştiriyorlar. Birbirlerini korumayı, kollamayı da hiç ihmal etmiyorlar. Çocukların ebeveynlerle kurması gereken güven ilişkisine de dikkat çekiliyor bir yandan. Terry çocuklarından da bir şeyler öğrenebileceğini, onlara güven duyması gerektiğini anlıyor.

22’şer dakikalık 10 bölümden oluşan ilk sezon başarılı bir Türkçe dublajla desteklenmiş. 7+ almış ama bu tip aksiyon maceralara alışkın olmayan hassas çocuklar için yine de erken olabilir. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/korku ögeleri: ***
Argo kullanımı: *
Alkol-sigara kullanımı: -
Ortalığı karıştırma potansiyeli: **


Yorum Yap

KARLAR KRALI NORM 3: AİLE TATİLİ   6 +

4.0 /10

Maalesef hiç gelişemeyen bir ana karakter ve hikaye çizgisine sahip serinin üçüncü filmi. Devamı

Süre: 90 dk. Yapım Yılı: 2020

Yönetmen: Anthony Bell

Oyuncular: Lisa Durupt (ses), Andrew Toth (ses), Jonathan Holmes (ses), Paul Dobson (ses)

WAVERLY BÜYÜCÜLERİ FİLMİ   7 +

7.5 /10

Sevilen komedi aile dizisinin eğlenceli sinema filmi. Devamı

Süre: 94 dk. Yapım Yılı: 2009

Yönetmen: Lev L. Spiro

Oyuncular: Selena Gomez, David Henrie, Jake T. Austin, Jennifer Stone, Maria Canals-Barrera

WAVERLY BÜYÜCÜLERİ   7 +

7.0 /10

Bir döneme damgasını vurmuş, bir büyücü ailesinin eğlenceli maceraları. Devamı

Süre: 22 dk. Yapım Yılı: 2007

Yönetmen: Todd J. Greenwald

Oyuncular: Selena Gomez, David Henrie, Jake T. Austin, Jennifer Stone, Maria Canals-Barrera

BABAM BİR ÖDÜL AVCISI (1. sezon)   7 +

7.5 /10

Çocuklar için aksiyon dozu yüksek, bir bilim-kurgu animasyon dizisi. Devamı

Süre: 22 dk. Yapım Yılı: 2023

Yönetmen: Everett Downing Jr., Patrick Harpin

Oyuncular: Laz Alonso (ses), Priah Ferguson (ses), Jecobi Swain (ses), Kari Wahlgren (ses), Yvette Nicole Brown (ses)