ZARAFA    10+

8 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Bizde de 2012 yılında sessiz sedasız vizyona girmiş ama yeterince izlenmemiş Fransa yapımı bir animasyon.

Kendisine çöllerin prensi diyen bir bedevi Hassan, köle tüccarlarının elinden 10 yaşında bir Afrikalı olan Maki adlı bir çocuğu ve bir yavru zürafayı yani Zarafa’yı kurtarır. Daha sonra işgal altındaki İskenderiye’ye yardım çağırmak amacıyla Mısır kralı tarafından Zarafa’yı Fransa kralına hediye olarak sunmakla görevlendirilir. Ama küçük çocuk Maki Hassan'ın bu görevini yerine getirmesini önlemek, zürafayı yeniden doğduğu topraklara götürmek için bu yolculuğa katılmak zorunda kalır. Çünkü bebek zürafanın annesine ölmeden önce söz vermiştir.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Zarafa” hem eğlenceli, hem de heyecanlı bir hikaye anlatıyor ama bazı yerleri biraz hüzünlü. Bazı kahramanların ölümü ya da öldü sanılmaları bazı hassas çocukları üzebilir. Ama merak etmeyin sonunda her şey tatlıya bağlanıyor bir şekilde. Budizm inanışıyla ölen bir ineğin başka bir canlı olarak yeniden doğduğu söyleniyor mesela... Bu konuda biraz konuşmanız gerekebilir.

Bunun dışında bu örneğine çok sık rastlamadığımız egzotik animasyon filmin dostluk, doğruluk, cesaret, insan ve hayvan hayatının değeri temalarında güzel mesajları bulunuyor. 10+ yaşlar için uygun, çocukla beraber izlemeniz tavsiye edilir.


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar  -
Şiddet / Korku öğesi ***
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  *
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap