WALLACE VE GROMİT YARAMAZ TAVŞANA KARŞI    6+

9 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Aardman Stüdyo'dan yine çok eğlenceli, keyifle izlenen, rengarenk bir stop-motion..

Aardman Stüdyolarının tüm dünyada ilgi gören ve kısa filmlerden oluşan serisi “Wallace ve Gromit”in 1995 yapımı kısa filmi “A Close Shave” Oscar kazanmış bir animasyondur. Bu sevilen karakterlerin sinema filmi “Wallace ve Gromit Yaramaz Tavşana Karşı” bizi köpeği Gromit ile yaşayan Wallace adlı yalnız adamın maceralarını anlatıyor.

Kasabalarında düzenlenecek Büyük Sebze Yarışması’nı tehlikeye sokan tavşan sürüsünü engellemeye çalışan Wallace ve onun bazen sahibinden daha zeki olan köpeği Gromit istemeden de olsa durdurulması hayli zor, değişim geçirmiş dev bir tavşanın ortaya çıkmasına sebep olurlar. Kasabayı ondan kurtarmak da, yine kahramanlarımıza düşecektir.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Yaramaz Tavşan” Aardman Stüdyoları’nın her filmi gibi baştan sona keyifle izlenen bir film. İngiliz üslubu mizah bazı çocuklar için yeni gelebilir. Hikaye biraz eski korku filmlerinden esinlenmelerle dolu. Özellikle de Frankenstein’dan... Stop-motion tekniğiyle yapılmış bu keyifli film özellikle dev tavşanın birkaç sahnesinde bazı hassas çocukları biraz ürkütebilir. Bazı korkutucu imajlar da çıkabilir karşılarına. * Burak Göral


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar  -     
Şiddet / Korku öğeleri  **
Argo Kullanımı   
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap