ROBOTLAR    5+

9.4 /10
2 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Bu 2005 yapımı keyifli film; biraz kenarda kalmış, çok popüler olamamış, devamı getirilmemiş, halbuki çok güzel mesajları olan eğlenceli ve parlak bir animasyon.

Film robotlarla dolu hayali bir dünyada geçiyor. Rodney Dibibakır küçük bir robot kasabasında orta halli bir robot ailenin oğludur. Daha çocukken bile birşeyler icat etmeye meraklı olan Rodney’in en büyük hayali büyük mucit Koca Kaynak’la tanışmaktır. 18 yaşına bastığı gün hayalini gerçekleştirmek için robot şehrine doğru yola çıkar. Hayali, robotların hayatlarını kolaylaştıracak icatlar yapmaktır. Ama robot şehire ulaştığında bu amacıyla arasında bir sürü engel olduğunu keşfeder. Neyse ki alt tabakadan tanıştığı bazı robot arkadaşları sayesinde kendisini kanıtlayacak ve tüm bu engelleri onlarla birlikte azimle aşmaya başlayacaktır.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Robotlar”, ‘hayallerinin peşinden git’ ve ‘aynı amaca ulaşmak istediğin iyi insanlarla bir ekip olmayı öğren’ mesajlarını güzel bir senaryo mantığı içinde ele alan animasyonlardan biri. Orijinal seslendirmesinde Ewan McGregor, Halle Berry, Robin Williams gibi ünlü sesler varken, Türkçe dublajında Okan Bayülgen’i duymanız mümkün. 

Robotlar üzerinden bir insanlık dersi veren, hayalini kovalarken iyi bir insan olabilmenin de erdemlerini anlatan, eğlenceli ve yaratıcı fikirler içeren parlak bir film “Robotlar”. 5 yaşından büyük çocuklarla birlikte ailece zevkle izlenebilir.


Pozitif Mesajlar  ****
Flörtöz Durumlar *

Şiddet / Korku öğesi *
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  *
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap

BÜŞRA KARAHİSAR

10 Kasım 2020 Salı

belkide sıkılmadan 33 kere izlemişimdir kesinlikle tavsiye ediyorum :>

Okan yılmaz

12 Ocak 2023 Perşembe

Harikulade mutlaka izleyin