OCTONAUTLAR VE BÜYÜK SET RESİFİ    4+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Okul öncesi çocuklar için tasarlanmış popüler çizgi dizi Octonautlar’ın müzikal bir macerası.

Küçücük bir mercan polipi olan Corey, büyük ve rengarenk bir resifte kendi halinde yaşamaktadır. Octonauts ekibi o bölgeye suyu temizlemeye, ihtiyacı olanlara yardım etmeye gelirler. Resifteki ilk arkadaşlıkları Corey ile kurulur. Ona güvenli bir yer bulup kök salması için yardımcı olurlar.  

Ekip kısa sürede resif ahalisiyle çok güzel iletişimler kurar. En başta yaşanan küçük bazı pürüzler, yanlış anlaşılmalar aşılır ve Octonauts ekibi resif halkına çok iyi gelir. Ancak bir süre sonra kalabalık bir dikenli deniz yıldızları sürüsünün yakınlarda olduğu ve resifteki mercanlara zarar vermek için yaklaştığı haberi gelir.  Böylece Octonautlar hemen harekete geçer ve resif halkıyla birlikte büyük bir savunma savaşı hazırlığına girerler.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Netflix yapımı müzikal animasyon “Octonautlar ve Büyük Set Resifi” sevilen dizinin bütün kahramanlarını tekrar sunuyor. Hikaye çok kompleks ya da özgün değil ama zaten 42 dakikalık orta metrajlı bir film bu. Okul öncesi çocuklar için neşeli müzikler, rengarenk sahneler birbirlerini takip ediyorlar.

Ünlü “Yedi Samuray” filmini hatırlatan bir hikaye bu. Kahramanlarımız zorbalığa karşı koyabilsinler diye barışçıl bir topluluğu dayanışmaya çağırıyor. Hep birlikte olunursa bütün kötülüklerle mücadele edilebilir mesajı veriliyor. Yardımseverlik, doğru iletişimin önemi, arkadaşlık ve ekip çalışması işlenen başlıca temalar.

Netflix Octonautslar’ın önceki filmi “Octonautlar ve Sac Actun Mağaraları”na “Genel İzleyici” vermişti ama o filmde bazı küçük ürkütücü detaylar vardı. Bu film ise neredeyse tümüyle tozpembe bir film. Hatta finalde yaşanan karşılıklı savaş bile sempatik bir şekilde halledilmiş. Buna rağmen Netflix fazla fazla 7+ vermiş. * Burak Göral 


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/Korku ögesi: -
Argo Kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap