MADAGASKAR    7+

7.3 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Eğitici ya da mesaj verici olmaktan ziyade çocukları eğlendirmeyi amaçlayan animasyon serisinin ilk filmi.

New York’un tam ortasında küçük ama popüler bir hayvanat bahçesinde yaşayan hayvanların keyfi yerindedir (gerçek hayatta pek öyle olduklarını düşünemesek de). Özellikle Aslan Alex parkın en popüler hayvanıdır ve bundan dolayı da gayet mutludur. Hastalık hastası zürafa Melmon ve dobra dişi suaygırı Gloria da memnundur. Ama kutuplara gitmek isteyen ve bu yönde devamlı kaçma planları yapan gangster/ajan özentisi dört penguen arkadaş ve Zebra Marty hariç.

Marty rahat yaşamasına rağmen New York’u ve dünyanın geri kalanını ölesiye merak etmektedir. Bir gece dayanamayıp kaçar. Arkadaşları onun yokluğunu fark ettiklerinde sabah olmadan onu bulup hayvanat bahçesine geri döndürmek için firar ederler. Marty’yi bulurlar ancak tren istasyonunda polislere yakalanırlar. Kahramanlarımız başka bir hayvanat bahçesine nakledilmek üzere paketlenip bir gemiye yüklenirler. Ancak akıllarını kutuplara gitmekle bozmuş penguenlerin gemiyi kaçırma harekâtı sırasında bu dört arkadaş yanlışlıkla denize düşer ve tanımadıkları tropik bir adaya çıkarlar. Lükse ve iyi bakıma alışmış, evcilleşmiş kahramanlarımız ilk kez vahşi doğada yapayalnızdırlar.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Hapishaneden kaçış filmleri başta olmak üzere bir sürü başka filme de gönderme yapan seyri çok zevkli bir animasyon “Madagaskar”. Filmin kahramanları o kadar sempatikler ki maceralarına kapılmamak elde değil. Üstelik çok da ustaca seslendirilmişler. Penguenler ve sadece filmin başında biraz gözüken entelektüel maymunlar o kadar komikler ki adeta esas kahramanlardan rol çalmaktalar.

“Madagaskar” sadece 7 yaşından büyük çocukları değil onların anne babalarını da eğlendirebilmeyi başaran sevimli bir film. Ama arkadaşlık ve işbirliği gibi pozitif mesajlarını son derece hafif bir şekilde ele alıyor, eğlendirmek dışında çok da güçlü bir etki bırakamıyor.

Madagaskar filmlerinin hepsine Netflix ve iTunes’dan ulaşmak mümkün. * Burak Göral


Pozitif Mesajlar  **
Flörtöz Durumlar  -
Şiddet / Korku öğeleri  **
Argo Kullanımı  *
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  *


Yorum Yap