MADAGASKAR 3    7+

8 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Bu neşeli serinin üçüncü filmi, hepsinden daha şiddetli ve bazı zararlı imalar ile detaylar içermekte.

Aslan Alex, Zebra Marty, Zürafa Melma ve su aygırı Gloria artık çok özledikleri New York’taki hayvanat bahçesine geri dönebilmek için yeni bir planı uygulamaya geçerler. Penguenler ve maymunlar bu sefer yine yaptıkları bir uçakla öncü kuvvet olarak yola çıkarlar. Ancak geri dönmezler. Kahramanlarımız onları bulabilmek için Monte Carlo’ya kadar giderler ve penguenlerle maymunların kumarhanelere ve lüks yaşama kapıldıklarını görürler! 

Monte Carlo’daki büyük bir kovalamacanın ardından maymunlar ve penguenlerle bir araya gelen kahramanlarımız peşlerindeki inatçı polisten de saklanarak bütün Avrupa’yı dolaşacakları gezici bir sirkin gösteri ekibine katılırlar. Bu beklenmedik Avrupa turnesi birçok heyecanlı olaya sahne olacaktır.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Madagaskar” filmleri hem çocuklara hem de ebeveynlerine hızlı, komik maceralar sundular hep. Ama hiçbiri ilk film kadar sağlam bir yapıda olamadı maalesef. Mesela bu üçüncü filmin kötüsü olan kadın dedektifin yarattığı terör, hikayeyi bir parça karanlık hale getiriyor. Üstelik Monte Carlo’da kumarhanede yaşanan aksiyon biraz zorlama. Kahramanlarımızın arasında gösterişe ve partilere en meraklı olan lemur Julien’in bir gösteri ayısıyla aşk ilişkisine girmesi de bazen abartılı sahne ve imalara neden oluyor.

Üç filmin içinde de en çok yetişkin teması bu filmde bulunuyor. Sirk sahnelerinde de sorun var. Özellikle bir tanesinde; sahnedeki bir fil yanlışlıkla bir çocuğun üzerine oturuyor ve çocuk kayboluyor!

Doğrusu eğlenceli sahneler ve temalar yaratırken çocuklarla birlikte büyüklerine de hitap etme telaşı bazen dengelerin şaşmasına neden oluyor. İlk “Madagaskar” filmi bu anlamda çok daha dikkatliydi oysa.

Madagaskar filmlerinin hepsine Netflix ve iTunes’dan ulaşmak mümkün. * Burak Göral


Pozitif Mesajlar  **
Flörtöz Durumlar  **
Şiddet / Korku öğeleri  ***
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  *


Yorum Yap