LEGO FİLMİ 2    7+

8.5 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Lego filmleri oyuncaklarla olan eski ilişkimize ve onlara olan nostaljik sevgimize zekice dokunan filmler. Tıpkı “Toy Story” filmleri gibi. Aynı zamanda çocuk izleyicilerine vaaz vermeyen, onların zekasını küçümsemeyen ve yetişkinleri de dışlamayan/Sıkmayan modern mesajlar ve göndermelerle dolu keyifli filmler.

“LEGO Filmi 2” de yine bu mantıkla ele alınmış zeki ve anlamlı bir hikaye anlatıyor. İlk film aslında babasının lego setlerini karıştıran bir çocuğun hayal dünyasına götürmüştü bizi. Finalde babası da ona katılmaya karar veriyordu ama oğluna bir haberi vardı: “madem senin oynamana izin verdik, o zaman kız kardeşin de sana katılsın”. İşte ikinci film tam da o cümleden başlıyor. Kız kardeşin oyuna dahil olmasıyla Emmet ve diğer kahramanlarımızın karşısına Lego Duplo’lardan oluşan yeni düşmanlar çıkıyor. İlk filmde onu Bay Başkan’ın zalimliklerine karşı mücadele etmeye ikna eden “Çılgın Stil” ile hayatı paylaşma hayalleri kuran Emmet, yine aynı iyimserliği ve tüm iyi niyetiyle bu mücadelede de önemli bir rol oynuyor.    


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Kız kardeş – erkek kardeş ilişkisinden yola çıkarak erkek çocuklarına ‘kaba ve ayrımcı  olmayın, karşı cinsle güzel güzel yaşayın’ mesajı verirken çocukların çok eğlenecekleri yine bol aksiyonlu ve zeki esprilerle dolu bir hikaye sunulmuş. Bu hikayenin bir yerinde bazı küçük çocukların kafasını karıştırabilecek bir zaman yolculuğu detayı var. Ama film kendi teması içinde bunu güzelce izah ediyor. 

Klasik Lego oyuncaklarına, Lego Friends ve Lego Duplo serileri de katılarak ilk filmdekinden daha renkli ve zengin bir evren oluşturulmuş. Büyükler için “Mad Max”, “Zor Ölüm”, “Geleceğe Dönüş” ve önceki tüm Batman filmlerine mizahi göndermeler yapılarak yetişkin seyircilere de bol bol malzeme sunulmuş.

İlk filmdeki gibi çatışmaların bol olduğu aksiyon sahneleri var “Lego Filmi 2”nin de. Biraz fazla hızlı kurgulu olduğu için filme Türkiye’de, doğru bir şekilde 7A sınıfı verilmiş. Yani 7 yaşın altındaki çocukların ancak ailesiyle birlikte izlemesi uygun görülmüş. Ama 4-5 yaşlar için biraz yorucu ve kimi detaylarıyla biraz akıl karıştırıcı olabilir.

İlk filmi izleyen ve seven çocuklar aileleriyle birlikte eğlenerek izleyeceklerdir. 


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar *

Şiddet / Korku öğeleri ***
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  *****


Yorum Yap

LEGO STAR WARS SUMMER VACATION   7 +

6.5 /10

Star Wars evrenine tatilli, esprili ve mesajlı kısa bir Lego macerası daha. Devamı

Süre: 45 dk. Yapım Yılı: 2022

Yönetmen: Ken Cunningham

Oyuncular: Omar Benson Miller (ses), James Arnold Taylor (ses), Matt Sloan (ses), Shelby Young (ses) , Anthony Daniels (ses)

LEGO NINJAGO FİLMİ   7 +

7.0 /10

Diğer Lego filmleri kadar iyi değilse de, eğlenceli olduğu kesin. Devamı

Süre: 101 dk. Yapım Yılı: 2017

Yönetmen: Charlie Bean, Paul Fisher , Bob Logan

Oyuncular: Jackie Chan, Dave Franco (ses), Fred Armisen (ses), Michael Peña (ses), Justin Theroux (ses)

LEGO FİLMİ   6 +

8.0 /10

Çok eğlenceli, komik, akıllı, pozitif mesajları bol bir aile eğlencesi. Devamı

Süre: 100 dk. Yapım Yılı: 2014

Yönetmen: Christopher Miller, Phil Lord

Oyuncular: Chris Pratt (ses), Will Arnett (ses), Elizabeth Banks (ses), Liam Neeson (ses), Morgan Freeman (ses)

BİR LEGO BELGESELİ   7 +

7.0 /10

Sadece bir oyuncak hakkında değil, yaratıcılık ve bağlılık üzerine de eğlenceli bir belgesel. Devamı

Süre: 93 dk. Yapım Yılı: 2014

Yönetmen: Kief Davidson, Daniel Junge

Oyuncular: Jason Bateman (ses), Jamie Berard, Bryan Bonahoom