KOYUN SHAUN    4+

8.6 /10
1 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Kısa metrajlı stop-motion dizi, her bölümü 13 dakika olan çok eğlenceli, eğitimden çok eğlence amaçlı yapılmış renkli bir komedi dizisidir.

Bir çiftliğin hayvanları özellikle de koyun sürüsü ve o sürünün içinde diğerlerinden daha meraklı ama şaşkın bir kişiliğe sahip olan Shaun’un maceralarını anlatan bu dizinin 2 sezonu Netflix’den izlenebilyor. “Shaun the Sheep” dizisi 4+ yaştaki çocuklar için oldukça uygun eğlencelik bir dizi.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


"Koyun Shaun" çoğunlukla eğlendirmek üzerine yapılan bir stop-motion dizi. Ama arkadaşlarla iyi geçinmek konusunda güzel bölümleri var. Ayrıca yaramazlığı abartmak, dikkatsizlik, acelecilik ve haylazlık gibi kimi olumsuz tavırların zararları konusunda da birtakım mesajlar vermekte... 
Önce bölümleri sizin izlemeniz ya da çocuğunuzla birlikte izlemeniz tavsiye edilir. Hem Youtube'da, hem de Netflix'den bulabilirsiniz.  


Pozitif Mesajlar  **
Flörtöz Durumlar -

Şiddet / Korku öğesi *
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap

9 Haziran 2021 Çarşamba

Bu seriyi çok seviyorum. Hem sessiz hemde hareketli bir seri. Hareketli olan bölümleri de günümüz de ki çizgi diziler gibi "hızlı" değil. Hikayenin akışı hem hareketli hemde yavaş. Çocuklar sindire sindire izliyor. Senaryosu çok güzel. İzlerken hikayenin akışı ile birlikte hiç sıkmıyor. Öneririm.