KARŞINIZDA STORYBOTS    3+

9.8 /10
1 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Okul öncesi çocuklar için hem eğlenceli hem de eğitici bir animasyon dizi...

Çocuklarınızın şaşırtan, bocalatan, zorlayan sorularına ne cevap vereceğinizi düşünürken yolunuz “Storybot”lara düşerse işiniz epey kolaylaşır. Bir Netflix çocuk yapımı olan “Karşınızdea Storybots” (Ask the Storybots) dizisinden bahsediyoruz.

Storybotlar bilgisayarın içinde yaşayan küçük canlılar ve her bölümde çocukların merak ettikleri bazı sorulara beraber neşe içinde yanıt arıyorlar. Sorulardan bazıları şunlar: “Bilgisayar nasıl çalışır?”, “Neden daha çok tatlı yememeliyim?”, “Kaç tür hayvan vardır?”, “Kulaklarımız nasıl çalışır?”, “Çiçekler nasıl büyür?”, “Elektrik nedir?”, “İnsanlar nasıl nezle olurlar?”, “Müzik nasıl yapılır?”, “Çikolata nereden gelir?”


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Dizinin her bölümünde gerçek çocukların sorduğu sorular yanıtlanıyor. Storybotlar da hem patronlarına hem de soruyu soran çocuğa bir rapor şeklinde topladıkları bilgileri aktarıyorlar. Storybotlar kusursuz varlıklar da değiller. Bazen hata da yaparak doğru cevabın aslında tam tersi olduğunu yaşayarak öğrenebiliyorlar. Hepsi çok pozitif karakterler ve çok sevimliler. Birbirlerine yardımcı olarak takım çalışmasını da özendiriyorlar. Dizi hem sevimli ve komik hem de oldukça akıcı.  

“Karşnızda Storybots" (Ask The Storybots) 3+ çocuklar için hem rengarenk, eğlenceli hem de onların meraklarını giderici birçok detay barındıran, keyifle izlenen bölümlerden oluşuyor. Bazı bölümlerde ünlü konuk oyunculara rastlamak da mümkün. Dizinin 6 bölümden oluşan ilk sezonu maalesef Türkçe dublaj destekli değil. Ama türkçe altyazı mevcut. Sonraki iki sezonda da (8’er bölüm) Türkçe dublaj seçeneğiyle izlenebiliyor. * Burak Göral


Pozitif Mesajlar  *****
Flörtöz Durumlar -  

Şiddet / Korku öğesi -
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap

Derya Yenilmez

16 Ocak 2020 Perşembe

Çok eğlenceli ve bilgilendirici. Ben bile keyifle oturup seyrediyorum :)