KAPLAN TIGGER    3+

7 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Yazar AA Milne’nin dünyaca çok sevilen Winnie The Pooh ve arkadaşlarının Yüz Hektar ormanlarında geçen maceralarını konu alan eserleri Disney tarafından başarıyla uyarlandı.

2000 yapımı “Kaplan Tigger”da (The Tigger Movie) Yüz Dönüm Ormanı’nın en sevilen karakterlerinden biri olan Tigger’ın macerası anlatılıyor. Tigger her ne kadar Winnie ve dostları yanında olsa da etrafında kendisinden başka kaplan olmamasından dolayı yalnızlık duymaktadır. Dostları onu neşelendirmek için ellerinden geleni yapsalar da, Tigger’in üzüntüsü azalmaz. Bir kış gecesinde gerçek ailesini bulmak için ormanın derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkar. Winnie ve arkadaşları Tigger’ın yalnız başına gittiğini öğrendiklerinde endişelenirler ve ona yardım etmek için hemen yola çıkarlar.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Tigger filmin sonunda onun iyiliğini düşünen, onun için endişelenen ve onu koşulsuz seven arkadaşlarının gerçek ailesi olduğunu keşfediyor. Ayrıca filmin başlarında biraz bencilce davranan Tigger yaşadıkları sayesinde paylaşmanın ve gerçek arkadaşlığın önemini kavramış oluyor.

Tigger’ın gerçek ailesini arama macerasını anlatan “Kaplan Tigger”ı, eğer bir ‘koruyucu aile’yseniz çocuğunuza izletmeniz için henüz erken. Bu minik uyarının dışında 3-4 yaşındaki çocuklar için rahatlıkla izlenebilecek bir film olduğunu söylemek mümkün. Zaten 77 dakikalık süresiyle de küçük izleyiciler için hiç yorucu değil.

“Kaplan Tigger” her Winnie The Pooh filmi gibi göz dostu, sakin anlatımlı, keyifli bir animasyon. Filmin ülkemizde DVD’si çıkmıştı. Ayrıca iTunes’dan da izlenebiliyor.


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar
 -

Şiddet / Korku öğesi *
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  **


Yorum Yap