GELECEK JENERASYON    10+

9.5 /10
1 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Çocuklar için yapılmış bir bilim-kurgu aksiyonu, ama biraz sert sahneler içeriyor...

Geleceğin dünyasında, babası o daha küçükken evi terketmiş olan ergen kız Mai’nin gündelik hayatta da yaygın kullanılan robotlara karşı bir nefreti vardır. Çünkü annesi, babası gidince ailedeki boşluğu hep robotlarla kapatmaya çalışmış. Bu da anne kızın arasının açılmasına sebep olmuştur. Mai’nin yolu bir gün üretildiği merkezden kaçan Proje 77 adlı bir robotla kesişir. Proje 77 bir şekilde Mai’nin en iyi arkadaşı olmayı başaracak ve ona karşı yapılan zorbalıklarda onun koruyuculuğunu yapacaktır. Ancak kaçtığı merkezden de peşine düşmüşlerdir.   


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Netflix yapımı animasyon çocuk filmi “Next Gen”, çocukların hoşuna gidebilecek bir aksiyon bilimkurgusu, ama zorbalık karşıtı mesajına rağmen bol patlamalı, kırmalı-dökmeli şiddet sahnelerine sahip bir film. 7+ denmiş ama aslında en az 10+ olmalı!

Şiddet uygulayanların ve uygulananların robot olması farketmiyor bu aşamada. Ayrıca karakterler küfür ediyorlar! Diyaloglarındaki küfürlü kısımların 'biplenmesi' de farketmiyor; çünkü çocuk zaten oradaki boşluğun bir küfürle ya da kötü kelimeyle dolu olduğunu anlıyor!


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar  - 
Şiddet / Korku öğeleri ***
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap

gıtlamış tavuk

22 Mart 2020 Pazar

insana iyi gelen güzel bir film