CORGİ    7+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Kadın erkek ilişkileri konusunda ölçüyü kaçıran esprileri yüzünden yoldan çıkmış bir yapım...

İngiliz kraliyet köpeklerinden biridir Rex. Kraliçe Elizabeth’in en gözde köpeği üstelik. Bir gün ABD başkanı Donald Trump eşi ve köpeği Mitzi ile birlikte kraliçeye ziyarete gelir. Kraliçe ve başkan, Mitzi ile Rex’i çiftleştirmek isterler. Mitzi de Rex’i beğenmiştir. Ancak Rex bunu hiç istemez ve akşam yemeği sırasında ortalığı karıştırır. Gözden düşünce başka bir köpek arkadaşıyla birlikte saraydan kaçmaya karar verir. Ama aslında arkadaşı tarafından tuzağa düşürülmüştür. Ölüme terkedilmişken son anda kurtarılan Rex’in yolu bir köpek barınağına düşer. Oradaki köpekler bazı geceler ‘dövüş kulübü’ adı altında gizli bir organizasyon gerçekleştirmektedir. Rex organizasyonun patronu, kabadayı Tyson’ın sevgilisi Wanda’ya aşık olur.    


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Corgi” yapımcıların biraz da çocuklarıyla birlikte filmi izleyen ebeveynleri eğlendirmek adına kimi yerlerde ölçüyü kaçıran esprilere ve sahnelere yer verdiği bir film. Mesela Trump ve karısının konuşma tarzlarından tutun, köpekli Mitzi’nin ‘isterik kadın’ profiline kadar gereksiz ve küçük çocukları pek de ilgilendirmeyen esprilerle açılıyor film. Mitzi’nin seksi göndermeleri biraz fazla abartılmış. Sonrasında hikayeye giren Tyson-Wanda ikilisinde de bu anlamda sorunlar var.  

Ayrıca yine çocukların çok net anlayamayacağı “Dövüş Kulübü”, “Açlık Oyunları” gibi filmlere yapılan gereksiz referanslar ve köpek barınağında köpek bakmaya gelen eşcinsel bir karakterin olduğu sahne de çocuklar için kafa karıştırıcı. Dövüş kulübü kısmı da tümüyle sorunlu. Bu dövüş etkinliği bir gece kulübü gibi tasarlanmış ve dövüş öncesinde şarkıcılık yapan Wanda adlı dişi köpek de direk dansı yapmakta!  

Aslında bolluk içinde yaşamaya alışmış ve biraz da şımarık bir mizaca sahip olan corgi cinsi köpeğin başka bir dünyayla tanışması, mutevazı olmayı öğrenmesi güzel bir tema. Ama senaryonun ve yaklaşımın çocuklar açısından ciddi sorunları olduğunu belirtmemiz gerekiyor.


Pozitif Mesajlar  *
Flörtöz Durumlar  ****
Şiddet / Korku öğeleri  ***
Argo Kullanımı -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap

PAW PATROL   5 +

6.0 /10

Aksiyonu fazla, biraz fazla hızlı, eğitim yönü zayıf bir macera dizisi. Devamı

Süre: 23 dk. Yapım Yılı: 2013

Yönetmen: Keith Chapman

Oyuncular: Kallan Holley (ses), Devan Cohen (ses), Samuel Faraci (ses)

KEDİLER VE KÖPEKLER   10 +

5.8 /10

Zaman zaman ölçüsüz bir mizahla yürüyen orta karar bir aksiyon komedisi. Devamı

Süre: 87 dk. Yapım Yılı: 2001

Yönetmen: Lawrence Gutterman

Oyuncular: Jeff Goldblum, Elizabeth Perkins, Alexander Pollock, Tobey Maguire (ses), Alec Baldwin (Ses), Susan Sarandon (ses)

OZ’UN DERİNLİKLERİNDE (1. Sezon)   7 +

7.0 /10

Ünlü kitaptan yola çıkılarak yapılmış modern ve hayli maceralı bir animasyon dizisi. Devamı

Süre: 24 dk. Yapım Yılı: 2016

Yönetmen: Jae Hong Kim

Oyuncular: Ashley Boettcher (ses), Nika Futterman (ses), Jorge Diaz (ses)

TOGO   10 +

7.5 /10

Gerçek bir hikayeden uyarlanan film, duygusal ve sürükleyici bir hikaye anlatıyor. Devamı

Süre: 113 dk. Yapım Yılı: 2019

Yönetmen: Ericson Core

Oyuncular: Willem Dafoe, Julianne Nicholson, Christopher Heyerdahl