CHARLIE'NİN RENKLİ DÜNYASI    3+

9 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Küçük çocuklar için rengarenk, eğitici ve eğlenceli bir çizgi dizi. 

Netflix’de izlenebilecek animasyon dizi “Charlie’nin Renkli Dünyası” (Charlie’s Colorforms City) okul öncesi küçük çocuklar için renkler ve şekilleri kullanarak yaratıcı fikir ve çözümler üretmelerini öğretmeyi amaçlıyor.

Dizi “Colorforms” adlı oyuncaklardan türetilmiş. Ana karakterimizin adı çeşitli geometrik şekillerden oluşturulmuş Charlie. Mor ve Kırmızı adında iki yakın arkadaşı daha var. Birlikte şekil ve renkleri kullanarak çeşitli şeyler inşa ediyorlar ve her bölümde okul öncesi çocukları çok da yormayacak küçük konular işliyorlar. Bazen Charlie yüzünü ekrana dönüp izleyen çocuklara doğrudan sorular da yönelterek onları da kendi macerasına ortak ediyor.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Charlie’nin Renkli Dünyası”, 24’er dakikadan 13 bölüm izlenebilmekte. Her bölümde iki macera var. 2,5 – 3 yaşındaki çocuğunuza her bölümü ikiye bölerek de izletebilirsiniz.  

Charlie her bölümde çeşitli meslek ve mekanlara girip çıkıyor, yıldızlar, yemek yapmak, uzaya gitmek, safariye gitmek, viking olmak gibi maceralarla yardımlaşmayı ve birlikte problem çözmeyi öğreniyor ve öğretiyor. Ama en büyük faydası çocukların hayal güçlerine ve algı kabiliyetlerine seslenerek kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak.

3+ yaşlardaki çocuklar için rahatlıkla önerilebilir.


Pozitif Mesajlar  *****
Flörtöz Durumlar  -
Şiddet / Korku öğeleri  -
Argo Kullanımı  -
Alkol – Sigara kullanımı  -
Oyuncak isteme potansiyeli  -


Yorum Yap