BÜYÜK KÖTÜ TİLKİ VE DİĞER MASALLAR    4+

6 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Çok mesaj kaygılı bir yapım olmasa da hafif ve oldukça eğlenceli bir animasyon...

Küçük bir taşra kasabasında yaşayan hayvanların başından geçen üç tane eğlenceli hikaye... Bu sempatik hayvanlar öykülerini bir tiyatro oyunu gibi sunsalar da peşpeşe yaklaşık 25’er dakikalık bağımsız, keyifli, dinamik ve komik üç ayrı film izliyoruz sanki.

İlk hikayede bebek taşıyan bir leyleğe düştüğü zor durumda yardımcı olmaya çalışan ve leylek kılığına giren bir tavşan ve arkadaşlarını; ikinci hikayede annelerinden ayrı düşmüş civcivlere annelik yapmak için tavuk taklidi yapan bir tilkiyi; üçüncü hikayede de yanlışlıkla Noel babayı öldürdüğünü düşünen bir ördeğin Noel babanın yerine geçip onun işini yapmaya çalışmasını izliyoruz. Her hikayede kahramanlarımız zor ve komik durumlara düşmekte.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


“Büyük Kötü Tilki ve Diğer Masallar”da önce yaptıkları bir hatayla işleri zorlaştıran karakterlerin sonrasında bunu telafi etmek için canla başla çalışmalarını izliyoruz. Ana karakterler sevecen ve barışçıllar. Kendi hatalarının farkında olup bunları düzeltmeye çabalamaktalar. Filme adını veren Büyük Kötü Tilki ise pek bir kötülük yapmaya fırsat bulamadan tavuk sürüsü tarafından bertaraf ediliyor, merak etmeyin... 

Küçük çocukların da keyifle izleyebileceği bir Fransız animasyonu bu. Yönetmen ikilisi animasyon dünyasının sevilen filmi “İki Arkadaş” (Ernest & Celestine) ile de tanınmaktalar. Film, korkutucu derece şiddet öğesi ya da rahatsız edici detaylar barındırmıyor. Pek çok ülkede ‘genel izleyici’ sınıfı almıştı, bizce de 4-5 yaşından itibaren çocuklara izletilebilir.

BeinConnect’de ve internette çeşitli platformlarda Türkçe dublaj izlenebiliyor. Hatta başarılı dublajıyla daha eğlenceli bir filme dönüştüğü de söylenebilir. * Burak Göral  


Pozitif mesajlar: ***
Flörtöz durumlar: -
Şiddet/korku ögeleri: -
Argo kullanımı: -
Alkol-sigara kullanımı: -
Oyuncak isteme potansiyeli: -


Yorum Yap