AVENGERS: ENDGAME    12+

9 /10
1 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Marvel sinematik evreni beklendiği gibi tam 22 filmdir sürdürdüğü ana hikaye omurgasını bu filmle kapatıyor, bazı kahramanlara da veda ediyor. Elbette yeni filmler, yeni kahramanlar ya da diğer bazı sevilen kahramanlarıyla da yoluna devam edecek.

Genellikle her süper kahraman filminde olduğu gibi en zorlu koşullarda bile cesur olmak, dayanışmanın önemi ve daha yüce amaçlar uğruna yapılan fedakarlık temalarına ağırlık veren bir hikayeye sahip “Endgame”. Ayrıca aile olmanın, arkadaşlığın önemi önceki filmden çok daha baskın bir şekilde vurgulanıyor. Aile veya birlik olmanın kan bağı gerektirmediğini, bencil olmayan insanların kötülüğe karşı aynı amacın etrafında birleşerek iyi bir aile olabileceğini söylüyor.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


2008’de “Iron Man” ile başlayan Marvel sinematik evreninin 22. filmi “Avengers: Endgame” hikayesiyle büyük merak unsuru oluştursa da aileler ve çocuklar için neler içerebileceği son derece belli olan bir filmdi. Nitekim öncesindeki 21 filmin belli dozdaki şiddet sahnelerine aşina olanlar için “Endgame” de aynı oranda şiddet içermekte. Bu yüzden film önceki filmlerin çoğunun aldığı gibi 13+ yaş sınıfıyla vizyona çıktı.

Kahramanlarımız önceki filmdeki yenilgilerini ters yüz etme çabası içine giriyorlar. Elbette büyük savaşlar, kayıplar ve şiddetli olaylar yaşanıyor. Silahlar ve kesici aletler bolca kullanılıyor. Thor önceki filmde yaşananlardan dolayı kendisini alkole ve sağlıksız bir yaşama bırakmış. Thanos’un canavar askerleri çok belirgin gözükmüyorlar. Savaş sahnelerinde sıçrayan kan detayları yok. Ama bu kahramanlarımızın yaralanma anlarında hiç kan gözükmediği anlamına da gelmesin.

Ayrıca finalde bazı karakterlerin kaybından sonra, filmin sonu uzadıkça geri dönebilecekleri intibası yaratılıyor bir süre. Ancak öyle bir durumun olmaması bazı yaşı küçük seyircileri üzebilir. Filmin toplam 181 dakika olduğunu da hatırlatalım.

BeinConnect ve iTunes'dan izlenebiliyor. * Burak Göral


Pozitif Mesajlar  ****
Flörtöz Durumlar -
Şiddet / Korku öğesi ****
Argo Kullanımı  **
Alkol – Sigara kullanımı  **
Oyuncak isteme potansiyeli  ***


Yorum Yap

Emel Demirtaş

3 Mayıs 2019 Cuma

sinemada izledik çok güzeldi....

DC SÜPER EVCİLLER TAKIMI   7 +

6.5 /10

Yer yer eğlenceli ve heyecanlı bir macera ama yoğun şiddetli sahnelere dikkat. Devamı

Süre: 106 dk. Yapım Yılı: 2022

Yönetmen: Sam Levine, Jared Stern

Oyuncular: Dwayne Johnson (ses), Kevin Hart (ses), Kate McKinnon (ses), John Krasinski (ses), Natasha Lyonne (ses), Diego Luna (ses)

İNANILMAZ AİLE   7 +

7.5 /10

Aile olmak meselesinin en eğlenceli anlatıldığı filmlerden biri. Devamı

Süre: 121 dk. Yapım Yılı: 2004

Yönetmen: Brad Bird

Oyuncular: Craig T. Nelson (ses), Holly Hunter (ses), Samuel L. Jackson (ses), Jason Lee (ses), Dominique Louis (ses)

SÜPER KÖPEK VE TURBO KEDİ   7 +

5.0 /10

Yine süper kahraman hikayelerinden beslenerek oluşturulmuş bir çocuk animasyonu. Devamı

Süre: 90 dk. Yapım Yılı: 2019

Yönetmen: Ben Smith

Oyuncular: Luke Evans (ses), Nick Frost (ses), Gemma Arterton (ses), Bill Nighy (ses), Charli D'Amelio (ses)

Z TAKIMI   5 +

7.0 /10

Çevreci, doğa dostu ve dayanışmaya, ekip ruhuna vurgu yapan yerli animasyon dizimiz. Devamı

Süre: 13 dk. Yapım Yılı: 2021

Yönetmen: Erhan Korkmaz, Selçuk Akyıldız

Oyuncular: Mehmet Zorlu (ses), Sema Kahriman (ses), Efe Erkekli (ses), Sinan Divrik (ses), Ahmet Akkuş (ses), Nur Eraslan (ses)