ANT-MAN VE WASP    11+

0 /10
0 Yorum


0 /10   Sizin Notunuz

Marvel'in en çocuk dostu süper kahramanı Ant-Man, mizah ve aksiyon karşımı sürüyor. 

Ant-Man’in giyildiğinde içindeki kişiyi de küçülten uniformasını icat eden bilim insanı Pym’in kayıp karısı Janet, aslında tehlikeli bir görev sırasında iyice küçülerek kuantum evreninde kaybolmuştur. Pym, kızı Hope ile birlikte senelerce onu geri getirebilmek için gizli ve taşınabilir bir laboratuvar oluşturmuşlar. Bu arada Janet da kendisini bulmaları için Scott’ın rüyalarına mesaj gönderiyordur, böylece plana Scott da katılır... Ama Ghost kod adlı gizemli ve kostümlü başka bir genç kız da kendi rahatsızlığını sonlandırabilmek için bu planı sabote etmeye çalışacaktır.


ÇOCUKLA SİNEMA'NIN YORUMU


Açıkçası ilk filme göre biraz zorlama bir hikaye bu. Önceki filmde görülmemiş bir karakteri kurtarmaya çalışan kahramanlarımız, hiç de kudretli ve korkutucu olmayan kötü karakterle de mücadele ediyorlar.

Sevimli bir komedi oyuncusu olan Paul Rudd, Scott rolünde yine oldukça sevimli. Ancak bu sefer bütün mizah onun bu sevimli çocuksuluğu üzerine inşa edilmemiş. Filmin mizah dozunu arttırmak için olsa gerek, başka karakterlerle de desteklenmeye çalışılmış. Scott’ın iş ortakları tamamen böyle ‘yancı’ karakterler olarak ilk filmden daha çok öne çıkarılmışlar. Her göründüklerinde komik bir şey söylemek ya da yapmak zorundalarmış gibi görünüyorlar böyle olunca da. Kimi zaman çalışıyor kimi zaman da aksıyor bu sahneler. Mizah meselesini Scott üstlendiğinde ibre yükseliyor, başka bir karaktere yansıtılınca düşüyor.

Keyifle izlenen aksiyon sahneleri var filmin. Çünkü baş karakteriniz tam da hızlı bir aksiyonun içindeyken küçülülüyor ya da devleşiyor. Bu da aksiyon sahnelerinde parlak fikirleri beraberinde getiriyor. Scott’ın bir kamyoneti kayak gibi kullanması, küçülen otomobillerin büyük otomobillerle mücadelesi gibi reklam ve kliplerde sıkça görebildiğimiz numaralar bu hızlı sahneleri neşelendiriyorlar.

İlkindeki gibi yardımlaşarak sorunları çözmenin öneminin vurgulandığı bir hikaye anlatıyor bu devam filmi. Ayrıca pek çok süper kahraman filminde olduğu gibi yeri geldiğinde cesur olabilmeyi ve insanlara güven verebilmeyi önemseyen bir kahramanı bize sunuyor.

Elbette her süper kahraman filminde olduğu gibi bazı çatışma sahneleri ve patlama efektleri bulunmakta.


Pozitif Mesajlar  ***
Flörtöz Durumlar  **
Şiddet / Korku öğesi ***
Argo Kullanımı  **
Alkol – Sigara kullanımı  *
Oyuncak isteme potansiyeli  ***


Yorum Yap

LEGO FİLMİ 2  

7,2 /10

Lego filmleri oyuncaklarla olan eski ilişkimize ve onlara olan nostaljik sevgimize zekice dokunan filmler. Devamı

Süre: 107 dk. Yapım Yılı: 2019

Yönetmen: Mike Mitchell

Oyuncular: Chris Pratt (ses), Elizabeth Banks (Ses), Will Arnett (ses), Tiffany Haddish (ses)

DOKTOR STRANGE  

7,5 /10

Marvel evreninin en kendine has karakterlerinden birisinin heyecanlı hikayesi. Devamı

Süre: 115 dk. Yapım Yılı: 2016

Yönetmen: Scott Derrickson

Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Tilda Swinton, Rachel McAdams , Chiwetel Ejiofor, Mads Mikkelsen

CAPTAIN MARVEL  

7,5 /10

“Captain Marvel” hem çizgi roman tarihinin en güçlü kahramanlarından biriyle tanışma filmimiz hem de şimdiye dek yapılmış en feminist süper kahraman filmi. Devamı

Süre: 124 dk. Yapım Yılı: 2018

Yönetmen: Anna Boden, Ryan Fleck

Oyuncular: Brie Larson, Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Jude Law, Annette Bening

ÖRÜMCEK-ADAM  

7,0 /10

Örümcek Adam insan hislerini içinde en çok barındıran süper kahramanlardan biri. Devamı

Süre: 121 dk. Yapım Yılı: 2002

Yönetmen: Sam Raimi

Oyuncular: Tobey Maguire, Kirsten Dunst, Willem Dafoe, James Franco, Cliff Robertson