x

Giriş Yap

Beni Hatırla
Şifremi Unuttum ?
x

Üye OlÇocuklar için film seçme rehberiniz...

Sömestr tatilinde İstanbul’daki çocuk oyunları

14 Ocak 2020 Salı
Sömestr tatilinde İstanbul’daki çocuk oyunları

Sömestr tatilinde Akbank Sanat, Pera Müzesi ve İstanbul Modern'de çocuklar için birbirinden eğlenceli atölyeler var. Sahnelerde de çocuklar için onlarca seçenek mevcut. Malum, çocuklar için yapılan işler çocukça bulunur ve küçümsenir. Daha az özveriyle yapılmış gibi algılanır. Aralarında mutlaka olumsuz örnekleri vardır ama çocuğa yönelik işler dansı, müziği, kostümü ve oyunculuklarıyla gayet profesyonelce yapıldığında tadından yenmez.

İşte onlardan biri de Ayça Warner'ın kaleme aldığı "Kedimi Gören Var mı?" oyunu... Günümüzde özellikle çocukların sosyal paylaşımlarının azaldığına dikkat çeken oyun, internette vakit geçiren ve sosyal etkinliği ihmal eden Deniz'in, kaybolan kedisi Mıstık'ı ararken başından geçen maceraları konu alıyor. Warner oyunda özellikle çocuklara arkadaşlığın sosyal medyada beğeni almaktan çok daha önemli olduğunu hatırlatmak istediğini söylüyor. Çağrı Şensoy ve Tuğçe Yolcu'nun yönettiği oyun aynı zamanda interaktif içeriğiyle de öne çıkıyor. Çocuklar sahneye çıkarak bilim deneyi yapabilecek, hep beraber şarkı söyleyip dans edebilecekler. Ayrıca, illüzyon oyunları ve cevabını tahmin etmek için zıp zıp zıplayacakları eğlenceli bilmeceler de çocukları bekliyor.

Ebeveynlerin de çocuklarıyla birlikte keyifle vakit geçirebileceği "Kedimi Gören Var mı?" 19, 26 Ocak ve 2 Şubat tarihlerinde Sahne Beşiktaş'ta sahnelenecek.

Oyun hakkında detaylı bilgiler için tıklayınız 

Pinokyo, Beethoven ve Shakespeare İş Sanat’ta

İş Sanat'ın yeni çocuk oyunu Robot Pinokyo da perdelerini açtı. İtalyan yazar Carlo Collodi'nin bütün dünyada tanınan kahramanı Pinokyo, bu kez "Robot Pinokyo" olarak tiyatro sahnesine taşındı. Yekta Kopan'ın kaleme aldığı Lerzan Pamir'in yönettiği oyunun dramaturjisini Mehmet Ergen, anlatıcılığını Aslı Tandoğan üstlenirken, Pinokyo karakterine Anıl Altınöz hayat veriyor. Oyunun müzikleri Tolga Çebi'ye koreografisi Selçuk Borak'a, ışıkları ise Cem Yılmazer'e ait. 

Klasik müzik ve tiyatroyu bir araya getiren çocuk oyunu “Fırtına” da 26 Ocak'ta sahnelenecek. Çocuklar Mozart'ı, Beethoven'ı, Bach'ı tanıyıp en bilinen eserlerini öğrenecek. Oyunun ilk bölümünde klasik müzik çocuklara eğlenceli bir şekilde ‘Geveze Piyanist’ Emir Gamsız ve Ceyda Düvenci tarafından anlatılırken, ikinci bölümde ise yönetmenliğini Ege Maltepe'nin üstlendiği William Shakespeare'in “Fırtına” adlı oyunu sahneleniyor. Hem müzik hem oyun, bol bilgi çok eğlence. Kaçırmayın.

Oyun hakkında detaylı bilgiler için tıklayınız